Strona główna Aktualności Biznes Potentat branży dźwigowej wybrał nasze miasto

Potentat branży dźwigowej wybrał nasze miasto

24

Negocjacje trwały pół roku i zakończyły się sukcesem. Do Pabianic wkroczy spółka thyssenkrupp Elevator, jeden ze światowych liderów branży dźwigowej. Pod okiem jej pracowników w Zespole Szkół nr 2 uczniowie będą zdobywali zawód technika – automatyka transportu bliskiego. Miasto stanie się natomiast siedzibą biura regionalnego firmy na centralną Polskę.

Do magistratu przyjechali dzisiaj przedstawiciele koncernu, gdzie spotkali się m.in. z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem i dyrektorami szkół. Była to również okazja do zaprezentowania działalności oraz korzyści, jakie odniosą Pabianice dzięki współpracy ze spółką.

Efektem trwających od miesięcy rozmów między thyssenkrupp Elevator, Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym jest podpisanie porozumienia, na mocy którego firma obejmie patronatem nowy kierunek w „Elektryku”. Satysfakcji nie kryła żadna ze stron.

– To będzie pierwsza tego typu klasa w Polsce – oparta na bardzo nowoczesnych metodach kształcenia i gwarantująca jej absolwentom stabilną pracę z możliwością rozwoju. Nie wspominając już o atrakcyjnych warunkach wynagrodzenia, na pewno przekraczających średnią krajową – podkreśla prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Thyssenkrupp Elevator zajmuje się produkcją oraz serwisowaniem urządzeń transportu bliskiego – przede wszystkim wind, ale też ruchomych schodów i chodników oraz rękawów lotniskowych. Oferuje również nowoczesne rozwiązania do prywatnych domów. Oddziały firmy znajdują się na całym świecie. W Polsce jest ich sześć – to Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Katowice i Kraków. Biuro w naszym mieście zostanie uruchomione prawdopodobnie na przełomie grudnia i stycznia.

– Na początku rozważaliśmy kilka innych. Pabianice przekonały nas do siebie różnymi aspektami, szczególnie lokalizacyjnymi, ale też szkołą – jej zasobami, doświadczeniem, kadrą nauczycielską. Myślę, że w połączeniu z naszą technologią i wiedzą odniesiemy wspólny sukces – mówił Mateusz Pluciński, prezes zarządu spółki.

Klasa kształcąca przyszłych techników – automatyków transportu bliskiego miałaby ruszyć od przyszłego roku szkolnego.

– Zależy nam, aby wyjść naprzeciw młodym ludziom, dlatego przede wszystkim postawimy na zupełnie inny model kształcenia. Przy nauce tego zawodu będziemy wykorzystywali najnowsze aplikacje, napisane wyłącznie dla nas, do użytku uczniów i szkoły – podkreślał Mateusz Pluciński.

Przez około dwadzieścia lat zawód ten w zasadzie nie istniał. Teraz staje się coraz bardziej pożądany, bo tylko w Polsce przybywa rocznie około 6 tysięcy dźwigów osobowych, które muszą być konserwowane. Mając ukończoną taką szkołę jej absolwenci znajdą zatrudnienie nie tylko jako serwisanci – będą też mogli pracować przy projektowaniu i montażu nowych instalacji.

REKLAMA
Poprzedni artykuł„Bon-Apetyt na rozwój.” Dotacje do 3000 zł na sfinansowanie szkoleń, kursów i studiów podyplomowych dla pracowników i właścicieli firm
Następny artykułKradzież i wpadka. Na gorącym uczynku
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Super, taka firma u nas… a jednak Pabianice nie sa takie be…

No proszę, Morawiecki ominął Pabianice, a pomimo to Prezydent potrafił ściągnąć inwestora – dobra wiadomość, szczególnie dla uczniów!

„obejmie patronatem jedną z klas w szkole” : )))) Czytaj ze zrozumieniem, nie uprawiaj propagandy. To nie żaden inwestor.

Brawo! To wspaniała wiadomość dla Pabianic, jak i młodych ludzi szukajacych swojej drogi i perspektyw na przyszłość.

Bardzo dobra informacja!

wow😉dobra wiadomość dla Pabianic

Dla tych, co mówią, że w Pabianicach nic się nie dzieje – powiem tylko – to patrzcie niedowiarki 🙂

To cudowna wiadomość, gratulacje !

Tylko się nie zesikaj. A w urzędzie to się pracuje, a nie klakieruje dla prezydenta!

A ulice to się zamiata a nie wyPISuie wypociny

No popatrz akurat negocjacje zakończyły się 11 dni przed wyborami. Lepszej mobilizacji jak urna wyborcza nie ma w tym kraju 😀 Wybory powinny odbywać się co miesiąc 😀 Może każdy by się ruszył, a nie jak się pali to się studnie kopie 😀

No tak, a Tobie #aytk musi wszystko kojarzyć się z wyborami? Nie z rozwojem, szansą i przyszłością. Słoma z butów wystaje, ot co.

no kojarzy 🙂 dlatego wybory powinny być minimum 1x w roku 🙂

No widzisz Romano tak to już jest. Idioci minusują bądź krytykują. Rozwój miasta ich nie cieszy bo to rozwój PO. No ale gdyby to samo załatwił pisowski prezydent to były by same plusy

Mamy inwestora strategicznego. Bardzo dobra wiadomość

Miałem okazję współpracować z tą firmą i są fantastycznymi fachowcami w swojej branży. Uważam, że to dla naszego miasta szansa na rozwój i lepsze jutro.

ciekawe czy wpływ na to miał fakt że Mateusz jest z Pabianic 🙂

jeśli tak to plus dla niego ze wybrał swoje miasto a nie inne

ciekawe co tym razem Panu Różyckiemu i spółce będzie przeszkadzało

jak robią super windy to pewnie nic 🙂

Zbysiu! Wszyscy wiedza, że jesteś z KOD-u. Daj se siana. Za mało cię w „dwójce” tłukli? : ))))

Nie jest to wcale taka dobra informacja. Obecnie brakuje ludzi na rynku pracy, bezrobocie jest rekordowo niskie. Firmy które są w Pabianicach padną, bo ci inwestorzy z ulgami o wsparciem miasta zabiorą im wszystkich pracowników. Inwestorów to trzeba było ściągać 5 lat temu.

Jaki wysyp inwestorów. No nomalnie tydzień przed wyborami walą drzwiami i oknami. Same sukcesy! A prawie 4 lata NIC, słowem ZERO!!!! Inni chcieli ale nie mieli z kim gadać i się zmyli. Dajcie spokój klakierzy z Zamkowej. Nie widzicie jacy jesteście śmieszni? Kto to kupuje? Chyba tylko wy.

Ale nie będziemy tych wind produkować w Pabianicach tak? tylko montować finalnym klientom dobrze rozumiem?