Strona główna Na sygnale Kryminalne Postawiono pierwsze zarzuty 63-latce kierującej Toyotą

Postawiono pierwsze zarzuty 63-latce kierującej Toyotą

10
Sprawczyni sobotniej kolizji na ul. Łódzkiej w Ksawerowie nie miała prawa kierować pojazdem mechanicznym. Wkrótce okaże się też czy była trzeźwa „wsiadając za kółko”.

63-letnia mieszkanka Pabianic wjechała w sobotę w tył Fiata Pandy skręcającego z ul. Łódzkiej w Żeromskiego. Fiat uderzył jeszcze w jadącą z naprzeciwka Hondę (WIĘCEJ O ZDARZENIU).

Sprawczyni odmówiła na miejscu sprawdzenia trzeźwości. Została przewieziona do szpitala, gdzie pobrano jej krew do badań.

Okazało się jednak, że kobieta miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do lipca 2021 roku.

– W związku ze złamaniem postanowienia sądowego usłyszała zarzuty – potwierdza Ilona Sidorko, rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Prowadzenie samochodu pomimo prawomocnego zakazu stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto kierowcy grozi kolejny zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do lat 15.

Jeśli okaże się, że 63-latka kierowała pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających usłyszy kolejne zarzuty. Na pewno poniesie też spore konsekwencje finansowe, bowiem będzie musiała pokryć koszty naprawy rozbitych pojazdów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I tak będzie jeździć na bani bez prawa jazdy i tak.

Dlatego takim osobom powinno się rekwirować pojazdy.

No i co to da? Za 500 złotych kupi gryzą na dobicie…

to kupi drugi albo wypożyczy może też ukraść…

Idąc tym tokiem rozumowania, to po co odbierać prawko skoro można jeździć bez niego

I co zarejestrują auto na kogoś z rodziny, jak ci których ściga komornik.

I tak zapłaci że swoich żadna ubezpieczalnia nawet jak miała ac nie zapłaci za szkody przez nią spowodowane bo pani nie miała uprawnień do kierowania pojazdem zasada taka sama jak by po pijaku

O ile nie pójdzie siedzieć teraz to pójdzie siedzieć następnym razem. A teraz zapłaci z 10 tys kary za samą nietrzeźwość plus kara za prowadzenie samochodu pomimo zakazu. Poza tym zapłaci za naprawę dwóch samochodów, które rozbiła, czyli to może kolejne 15 tys. Jeśli się jeszcze nie nauczy to nic nie pomoże

Jak szybko !! A złodziejce z przedszkola nie są w stanie nic zrobić rzez tyle lat ……………

Powinna jeszcze 100 zł zapłacić za brak maski….