Strona główna Na sygnale Kryminalne Pościg za pijanym kierowcą. 47-latek miał ponad 2 promile

Pościg za pijanym kierowcą. 47-latek miał ponad 2 promile

1
Zdjęcie ilustracyjne.
Ponad 2 promile alkoholu miał 47-letni mężczyzna, który w dzień Wszystkich Świętych jeździł ulicami naszego miasta. Odpowie za to przed sądem.

Pabianiczanin zwrócił uwagę policjantów wydziału ruchu drogowego, którzy 1 listopada po godz. 10.00 jechali ulicą Partyzancką, wyprzedzając radiowóz na podwójnej linii ciągłej. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli i w tym celu użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Na kierowcy Citroena nie zrobiły one jednak wrażenia. Przeciwnie – przyspieszył i zaczął uciekać, skręcając z ulicy Partyzanckiej w Lutomierską, w Armii Krajowej, znów w Partyzancką, w Reymonta… Gdy jazdę uniemożliwiły mu roboty drogowe na ulicy Zamkowej, porzucił samochód i ruszył pieszo. Finalnie ucieczka się nie powiodła i 47-latek został zatrzymany.

– Okazało się, że kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.  Zatrzymano mu prawo jazdy. Usłyszał zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej – informuje podkomisarz Ilona Sidorko, rzecznik KPP.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

***
Podczas długiego weekendu policjanci zatrzymali oprócz 47-latka jeszcze trzech innych nietrzeźwych kierowców, a także 1 nietrzeźwego rowerzystę. Ponadto: 2 osoby z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, 1 osobę, wobec której wydano decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania i 2 osoby, które nie posiadały uprawnień do kierowania.

W sumie, w trakcie trwającej od 29 października do 2 listopada akcji „Znicz”, ujawniono 163 wykroczenia (107 pouczeń, 43 mandaty i 13 wniosków o ukaranie).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bez komentarza