Strona główna Aktualności Ponad pół tysiąca wniosków o emeryturę

Ponad pół tysiąca wniosków o emeryturę

0

Ustawa zmieniająca wiek emerytalny weszła w życie 1 października 2017 roku. Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpływają wnioski o emeryturę od obniżonego wieku. 

Prawo i Sprawiedliwość przywróciło wiek emerytalny do stanu sprzed rządów Platformy Obywatelskiej.

– Rząd pani premier Beaty Szydło przywraca Polakom godność, poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Dzisiejsze spotkanie wiąże się z wypełnianiem tego, co przed wyborami obiecywaliśmy. Chcemy pokazać pierwsze efekty tego, co ustawa przyniosła – mówił poseł Grzegorz Schreiber podczas konferencji z pabianickim inspektoracie ZUS.

W województwie łódzkim od 1 września do 11 października wpłynęło 18 tysięcy wniosków o emeryturę. A samych Pabianicach złożone zostały 544 wnioski, a ZUS wydał już 120 decyzji.

– Zainteresowanie jest duże. W pierwszy dzień składania wniosków kolejki tworzyły się jeszcze przed otwarciem urzędów. Ludzie przynosili do siedzenia własne krzesła, takie jak zabiera się na ryby – mówił Krzysztof Jędrzejewski – dyrektora II Oddziału ZUS w Łodzi.

W sali obsługi petentów jest możliwość skorzystania z usługi doradcy emerytalnego. W Pabianicach obsłużono ponad 3000 osób.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments