Strona główna Aktualności Z miasta Ponad 2 tys. seniorów ma już swoją Kartę

Ponad 2 tys. seniorów ma już swoją Kartę

2

Pabianiccy seniorzy chętnie korzystają z przygotowanej dla nich oferty rabatowej. Od początku 2017 roku, po Kartę zgłosiło się już 30 osób.

Karta Pabianickiego Seniora to specjalna karta rabatowa przeznaczona nad pabianiczan powyżej 60. roku życia. Jest wydawana bezpłatnie i bezterminowo – wystarczy odwiedzić Wydział Spraw Społecznych i Gospodarczych UM przy ul. Narutowicza 33. Pod koniec grudnia ubiegłego roku, Kartą Seniora posługiwały się 2144 osoby, mogąc korzystać z ofert zniżkowych 68 partnerów programu.

Wśród nich znajdują się m.in. apteki, restauracje, sklepy, czy instytucje kulturalne działające na terenie Pabianic, a czasem nawet i Łodzi. Pełną listę partnerów programu znaleźć w podstronie programu.

Karta Pabianickiego Seniora to pomysł prezydenta Mackiewicza. Została wprowadzona uchwałą RM, 14 stycznia 2016 roku. Jej wydawanie rozpoczęło się 7 marca.

Dodatkowo, w 2016 r. pabianiczanie złożyli 55 wniosków o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny i 44 wnioski w sprawie Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych, które oferują ulgi dla rodzin 3+. Wnioski przyjmuje Wydział Spraw Społecznych i Gospodarczych UM.

Informacja UM

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A to ciekawe kto jest pomysłodawcą, oczywiście radni PiS-u nie mięli z tym nic wspólnego. Nieładnie oj nieładnie. Nos rośnie:)

Ta karta to naprawdę świetny pomysł. Jest tylko jeden maleńki minus: sposób prezentacji podmiotów oferujących zniżki.
Nie ma tam podziału na żadne kategorie. Często trzeba przewertować całość żeby znaleźć czy dany fryzejr lub kwiaciarnia respektują kartę.
Proszę mnie źle nie zrozumieć: sama karta jest super i moja mama chętnie z niej korzysta, ale niewielkim nakładem pracy dałoby się ją ulepszyć.