Strona główna Dzieje się PoMOCni 2024, czyli wolontariusze na medal

PoMOCni 2024, czyli wolontariusze na medal

3
W Pabianicach zorganizowano Galę Wolontariatu. Uczestniczyli w niej wolontariusze, koordynatorzy wolontariatu, przedstawiciele edukacji, lokalnego biznesu, władz samorządowych oraz osoby, które lubią chcą pomagać potrzebującym.

Podczas wydarzenia ogłoszono laureatów konkursu PoMOCni 2024. Oto lista najbardziej zaangażowanych wolontariuszy:

Patrycja Skąpska – działa w Stowarzyszeniu od początku jego działalności na terenie Pabianic. Na co dzień́ wspiera swoją obecnością̨ i towarzyszeniem samotną seniorkę̨ – Panią̨ Elę, dla której stała się̨ przyjaciółką i emocjonalnym wsparciem. Jednak jako wolontariuszka nie poprzestała na samych odwiedzinach, jej działania to również̇ organizacja spotkań́ międzypokoleniowych dla pabianickich seniorów.

Natalia Zakrzewska – jest w szkolnym kole „Złota Rybka” od trzech lat, kiedy została uczennicą szkoły Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie. Jako wolontariuszka uczestniczy w zbiórkach, które są skierowane na zebranie funduszy na leczenie dzieci, dla uchodźców z Ukrainy czy Szlachetnej Paczki.

Maja Baj – jest od 3 lat jest drużynową 44. pabianickiej drużyny harcerskiej Ignis. Pod Jej dowództwem drużyna stworzyła 3 w pełni działające piony metodyczne. We wrześniu tego roku została koordynatorem wolontariuszy wspierających miejsko-powiatową zbiórkę darów dla powodzian oraz wzięła udział w przekazaniu ich na terenach zalanych. Jej codzienna postawa obywatelska jest wzorem dla Jaj podopiecznych i powodem do dumy dla jej przełożonych.

Katarzyna Raszewska – od 2020 roku jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki. W tym czasie pomogła wielu rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Jej rola to nie tylko organizowanie pomocy materialnej, ale także wsparcie emocjonalne i budowanie relacji.

Maja Kozieł – jest bardzo zaangażowaną wolontariuszką w szkolnym kole „Pomocna dłoń”. To uczennica wykazująca się̨ dużą odpowiedzialnością̨, zaangażowaniem, kreatywnością̨. Brała aktywny udział we wszystkich akcjach organizowanych przez szkołę̨ m.in. „Paczuszka dla maluszka”, „Aniołkowe granie”, angażowała się̨ w działania profilaktyczne jak „Tydzień́ bez przemocy”, „Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Ponadto prowadziła lekcje profilaktyczne o radzeniu sobie ze stresem w klasach młodszych. Zainicjowała i zorganizowała samodzielnie akcje: „Skrzynka zaufania”, „Weź́ uśmiech” i wiele innych.

Oliwia Jędrzejczyk – uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 14 w Pabianicach, chętnie angażuje się̨ we wszystkie działania Szkolnego Koła Wolontariusza i zawsze jest gotowa nieść́ pomoc potrzebującym. Zawsze można na nią liczyć́. Brała udział w wielu akcjach przeprowadzonych na terenie szkoły, tj.: warsztaty tematyczne w Przedszkolach Miejskich, zbiórka zniczy, zbiórka karmy dla schroniska, zbiórka herbat i kartek świątecznych dla podopiecznych Domu Spokojnej Starości oraz wiele innych.

Iga Ścieszko – jest miłą i sympatyczną uczennicą klasy siódmej w SP3. W wolontariacie uczestniczy od klasy 4. Brała udział w w wielu akcjach Szkolnego Koła Caritas i innych organizacji pomocowych takich jak Dzień́ Papieski- sprzedaż
kremówek dla najbardziej potrzebujących uczniów SP3 Pabianice, zbiórka kartek świątecznych dla Oddziału Onkologicznego Szpitala przy ul. Spornej w Łodzi czy w akcji Światowy Dzień Walki z Głodem Teen Challenge 6.

Amelia Kowalska – jest wolontariuszką udzielającą się w wielu aspektach pomocy na rzecz potrzebujących. Od paru lat inicjuje wyjazdy do Domu Dziecka w Porszewicach organizując zabawy, spotkania i zbiórkę świątecznych prezentów dla jego podopiecznych. Wspiera aktywnie w działaniach Grupę Miauczykotek oraz akcje oferowane przez oddział PCK. Jest również głęboko zaangażowana w coroczną organizację Dnia Rejestracji Dawców Komórek Macierzystych dla chorych na białaczkę i inne nowotwory, biorąc czynny udział w rejestracji i rozpropagowując ideę DKMS w środowisku lokalnym.

Adrian Gawlik – uczestniczy w organizacji biegów w ramach Parkrun, które odbywają się w każdą sobotę na terenie Parku Wolności w Pabianicach.

Anna Sułat – działa w Szkolnym Kole Wolontariatu „Pomocna Dłoń”. Jest aktywna, sumienna w swoim działaniu. Udziela się we wszystkich akcjach wolontaryjnych szkoły takich jak zbiórka dla powodzian, na rzecz osób ubogich, WOŚP, Paczuszka dla maluszka.

Wiktoria Domoń – wolontariuszka Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnym. Aktywnie uczestniczy we wszystkich przedsięwzięciach wolontarystycznych organizowanych w szkole m.in. Aniołkowe Granie, Paczuszka dla Maluszka, zbiórka karmy dla zwierzaków ze schroniska. Wraz z innymi wolontariuszami w szkole bierze aktywny udział w zbiórkach zabawek i gier dla dzieci przebywających w Hospicjum – Łupkowa w Łodzi.

Wiktoria Krawczyk – jest uczennicą klasy III Technikum w Zespole Szkół nr 2 w Pabianicach. Od pierwszej klasy angażuje się w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu. Brała udział w następujących akcjach: zbiórka żywności „Tak Pomagam” na święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc, „Gorączka złota”, pozyskanie funduszy na sprzęt rehabilitacyjny.

Agnieszka Laskowska – pomaga organizować akcje i wydarzenia pracując w szkole i w domu, a chęć pomocy wyraz
a w każdym swoim działaniu.

Patrycja Janus – ze swoim uśmiechem i energią jest sekcyjną twarzą wolontariatu. Ogarniaczka grafik, poskramiaczka czasoprzestrzeni, treserka motywacji.

Brajan Gulczyński – jest zawsze obecny i chętny do działania, ale również tryska pomysłowością i zaraz a pozytywną energią i śmiechem. Jest również jednym z głównych aktorów kampanii, o której niedługo się wszyscy dowiedzą.

Piotr Weszandize – uczeń klasy 8. Szkoły Podstawowej nr 16 w Pabianicach. Piotr działa w Szkolnym Klubie Wolontariusza. Pomaga w zbiórkach darów dla schroniska, codziennie segreguje i roznosi warzywa oraz owoce dla najmłodszych uczniów. Zawsze można liczyć na jego pomoc. To aktywny wolontariusz z wielką chęcią do pomagania innym.

Joel Jażdżewski – wolontariusz, który o każdej porze dnia jest gotowy na niesienie pomocy. Jest aktywny przy odbiorze żywności z marketów i jej organizacji nawet w późnych godzinach, w tygodniu, niedzielę i święta . Ostatnio pomaga przy
organizacji i prowadzeniu warsztatów oraz animacji dla dzieci.

Oliwia Senderecka – jest wolontariuszem w Polskim Czerwonym Krzyżu w Pabianicach, od tego roku również członkiem zarządu Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK. Oliwia każdą wolną chwilę poświęca na prace na rzecz wolontariatu, bierze udział w akcjach, pomaga w organizacji działań i potrafi świetnie dogadywać się z każdym niezależnie od wieku.

Przemysław Stawiarz – jest osobą odpowiedzialną, dobrze zorganizowaną, opanowaną. Z każdej sytuacji potrafi znaleźć wyjście. Jest mistrzem logistyki, a do tego perfekcjonistą. Wszystko co robi musi być zrobione na najwyższym poziomie. W ostatnich latach współorganizator wielu imprez biegowych tj. Ultramaraton Leśna Doba, bieg Mikołajkowy, Walentynkowy, a co najważniejsze jest Dyrektorem XII edycji Pabianickiego Półmaratonu. Wspaniały przyjaciel, człowiek o wielkim sercu, ogromnie życzliwy.

Hanna Wierzbicka – aktywnie uczestniczy w organizowanych wydarzeniach w Pabianicach i ośrodku żeglarskim w Nowym Duninowie. Posiada patent żeglarza jachtowego oraz cały czas pogłębia swoją wiedzę żeglarską. W 2023 r. wzięła udział w kolejnym już rejsie morskim jak członek klubowej załogi. W 2024 r. mocna zaangażowała się̨ w życie klubowe: podczas żeglarskich ferii na Lewitynie wykorzystywała swoje artystyczne zdolności pomagając przy marynistycznych atrakcjach dla dzieci takich jak: malowanie twarzy, origami czy taniec i szantowanie.

Ania Wendler – to wieloletnia wolontariuszka Grupy Wolontarystycznej AGRAFKA. Jest zastępcą koordynatorki, Złotą Agrafką, która koordynuje nabór do grupy oraz prace wolontariuszy w placówce wsparcia dziennego JUNIOR współpracującą z dziećmi. Ania jest odpowiedzialna za integracje w grupie, dba, aby każdy wolontariusz czuł się dobrze i mógł wykorzystywać swoje potencjały. Ania angażuje się̨ w akcje społeczne i projekty profilaktyczne, Jest kreatywna i pełna empatii.

Filip Kardas – był bardzo zaangażowany w sferę sportową uczniów z młodszych klas. Regularnie prowadził treningi dla klas 1-3 w szkole. W tą działalność wkładał całe swoje serce. Włączał się równieżz w zbiórki oraz wszystkie akcje prowadzone w szkole i poza nią.

Sandra Nowak – jest uczennicą klasy 7. Szkoły Podstawowej nr 8 w Pabianicach. Z powodzeniem łączy zadania przewodniczącej szkolnego klubu wolontariatu z praca w samorządzie uczniowskim. Jest aktywnie zaangażowana we wszystkie akcje charytatywne odbywające się na terenie szkoły m. in. „Dzień walki z głodem”, „Gorączka złota”, „Pomoc dla powodzian”. Sandra pomaga nie tylko ludziom, ale i zwierzętom – podczas akcji „Dzień kota” zbierała fundusze na kupno leków i jedzenia, wspierała także akcje zbiórki pieniężnej na schronisko dla psów. Jej dobre serce i niezawodność sprawia, że jest osobą inspirująca innych do działania.

Podczas gali rozdane również Złote Serca, które powędrowały do osób angażujących się w wolontariat. Na liście znaleźli się m.in. policjanci, przedsiębiorcy i społecznicy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 Komentarze
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Skromna, aczkolwiek pożyteczna gala👍🏻

Floparski tfu! Furman dostał serduszko?

Paweł & Lucyna brawo!