Strona główna Aktualności Półmetek wakacji na drogach. Jedna ofiara śmiertelna

Półmetek wakacji na drogach. Jedna ofiara śmiertelna

0
Wypadki były nieliczne, kolizji odnotowano nieporównywalnie więcej – tak można w skrócie podsumować pierwsze tygodnie wakacji na drogach powiatu pabianickiego.

Policja przeanalizowała dane od 26 czerwca do 31 lipca. Jak wyglądała przez ten czas sytuacja w Pabianicach i w ościennych gminach?

– W okresie tym doszło do 5 wypadków. To niewiele. Mieliśmy też 142 kolizje. Ale generalnie wakacje upływają spokojnie – poinformowała podkom. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy KPP.

Niestety, jedna osoba poniosła śmierć. Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 5 lipca w Dobroniu.

– Chodnikiem wzdłuż ulicy Pabianickiej jechał rowerzysta. W pewnej chwili uderzył w znak przejścia dla pieszych. Pogotowie zabrało poszkodowanego do szpitala im. Kopernika w Łodzi. W miniony piątek, 31 lipca, szpital powiadomił nas, że mężczyzna zmarł – wyjaśnia rzecznik.

Policjanci kontrolowali też kierowców, czy ci nie byli na podwójnym gazie. Efekt? Siedemnastu zatrzymanych nietrzeźwych. Cztery osoby przekroczyły w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę, w związku z czym zostały im zatrzymane prawa jazdy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments