Strona główna Aktualności Z miasta Półmaraton raczej w nowym miejscu. Wciąż nie będzie bieżni…

Półmaraton raczej w nowym miejscu. Wciąż nie będzie bieżni…

12
Na nową bieżnię Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Inwestycja zakończy się z na tyle dużym opóźnieniem, że wszystko wskazuje na to, iż organizowany wiosną Pabianicki Półmaraton odbędzie się w innym miejscu. 

Pierwszy termin zakończenia prac został ustalony na połowę października. Wykonawca nie zdołał go jednak dotrzymać i wystąpił o nowy. MOSiR przychylił się do tej prośby, na co nie bez wpływu pozostało też rozszerzenie zakresu robót o budowę skoczni do skoków w dal. Nową obowiązującą datą miał być 20 grudnia. Wiadomo jednak, że i ona jest już nieaktualna.

Jak usłyszeliśmy od Piotra Adamskiego, dyrektora MOSiR-u, większą część przedsięwzięcia wykonano, m.in. betonową podbudowę i prace ziemne. Ale…

– Rzeczywiście, w kwietniu bieżnia prawdopodobnie nie będzie gotowa – przyznaje dyrektor. – Dlaczego? Teraz, zimą, nie można położyć ostatniej warstwy nawierzchni. Aby móc to zrobić, muszą być zachowane odpowiednie warunki atmosferyczne, jak temperatura i wilgotność.

Zamiary były najwyraźniej zbyt ambitne. Pokrzyżowały je wykonawcy m.in. problemy z dostawą surowców oraz pogoda, a dokładniej sporo deszczowych dni, po których trzeba było czekać, aż grunt wyschnie. Kolejnego terminu oddania bieżni jeszcze nie ustalono.

Ta sytuacja pokrzyżowała plany organizatorów Pabianickiego Półmaratonu, który od lat na przełomie marca i kwietnia odbywał się na terenie MOSiR. Ale nie zamierzają z niego rezygnować.

„Możliwe, że bieżnia na stadionie MOSiR nie będzie gotowa na kwiecień  Dowiedzieliśmy się o tym jakiś czas temu i przyznajemy, że nasze morale nieco podupadły… Rozważaliśmy kilka możliwości. W końcu jednak postanowiliśmy walczyć o Półmaraton dalej. Mamy już zarys nowej trasy, z nowym miejscem startu i mety. Rozważamy różne pomysły. Jeżeli uda się wszystko dopiąć, to będzie w zasadzie tak, jak było, czyli świetnie. W każdym razie data wciąż pozostaje ta sama” – czytamy na FB Pabianickiego Półmaratonu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mamy opóźnionego prezydenta, opóźnioną radę miejską i w związku z tym wszystkie remonty też mamy opóźnione.

I opóźnionego w rozwoju Jana Pisiora. Pod każdym artykułem ten sam komentarz.

Wszystko kojarzy Ci się z PiSem? Spokojnie, to można wyleczyć 🤣
PS. A tak całkiem na poważnie, jeśli krytyka nieudolnych pabianickich władz kojarzy Ci się z popieraniem PiSu to może oznaczać szczególnie wąskie horyzonty i prymitywną perspektywę postrzegania rzeczywistości. Pomyśl o tym i popracuj nad sobą – może np. zacznij więcej czytać, najlepiej ze zrozumieniem.

Krytyka powinna być merytoryczna. A twoje wpisy to zwykły hejt.

Napisałem, że mamy opóźnione remonty przez opóźnionych urzędników – prezydenta i radnych. Tutaj jest zero hejtu i 100% faktów. Przykłady opóźnionych remontów: termomodernizacja szkół i przedszkoli, torowisko tramwajowe, bieżnia. A powodem tych opóźnień są prezydent i radni opóźnieni w rozwoju kompetencji niezbędnych do zarządzania miastem.

Tłumaczenie jeszcze słabsze niż komentarz

„Tłumaczenie jeszcze słabsze niż komentarz” – typowa, ogólnikowa i nic nie wnosząca wypowiedź człowieka, który nie ma żadnych konkretnych argumentów. Żałosne i takie trochę… opóźnione XD

Mniej żałosne, niż twój wpis- opóźniony, o opóźnionych.

Słuszne spostrzeżenie. Osobiście nie mam ani grama sympatii do PISu a powiedziałbym, że mam sporo niechęci i odrazy. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli chodzi o władzę Pabianicką, cenie ją równie mocno co pis. Mam wrażenie, że jeśli coś może u nas pójść nie tak, tak też się stanie. Kulawe miasto nie jest przypadkiem. Nieudolne rządy się do tego przyczyniają w znaczącej skali. Mieszkam tu od urodzenia i nigdy nie zakładałem, że to miejsce będę zmieniał. Jednak w chwili obecnej nie widzę tu prawie żadnych pozytywnych perspektyw. Prawdopodobnie, jak znaczna część moich znajomych, spakuje się i wyniosę w poszukiwaniu… Czytaj więcej »

Niedługo nie będzie żadnych inwestycji bo rząd wykończy podatkami firmy, a inwestorów drożyzną.

Nawet jak nie wykończy to Mackiewicz i Rąkowski ich wykończą lub wygonią.

Powoli za to dokładnie. I tak trzymać;)