Strona główna Aktualności Policjantka z Pabianic na podium konkursu. Przepisy ma w „małym palcu”

Policjantka z Pabianic na podium konkursu. Przepisy ma w „małym palcu”

1
Sierżant sztabowy Magdalena Saktura z Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji pabianickiej komendy zajęła trzecie miejsce w wojewódzkim konkursie na najlepszego oskarżyciela publicznego policji garnizonu łódzkiego w 2019 roku.

W konkursie wzięło udział 35 policjantów z komend województwa łódzkiego. Funkcjonariusze ci w swoich jednostkach macierzystych pełnią funkcję oskarżyciela publicznego. Oskarżyciel publiczny jest stroną, która reprezentuje interes społeczeństwa (interes publiczny) w ściganiu przestępstw i wykroczeń.

W zawodach były dwie konkurencje. Pierwsza to 50 minut pisemny test wiedzy, zawierający 50 pytań typu zamkniętego. Zagadnienia dotyczyły znajomości przepisów prawa, w szczególności ustaw: kodeks wykroczeń, kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, kodeks karny, kodeks postępowania karnego, prawo o ruchu drogowym.
Drugą konkurencją był trwający 40 minut pisemny test wiedzy, dotyczący umiejętności rozwiązywania 10 kazusów z materialnego prawa wykroczeń.

Ponownie jak rok temu, bezkonkurencyjny w ogólnej klasyfikacji okazał się asp. szt. Krzysztof Kamiński z KPP w Tomaszowie Mazowieckim, który zdobył największą liczbę punktów ze wszystkich uczestników zawodów. Drugie miejsce zajęła reprezentantka KPP w Bełchatowie –  st. asp. Monika Pacześ. Trzecie miejsce wywalczyła policjantka KPP w Pabianicach – sierż. szt.  Magdalena Saktura.  

REKLAMA
Poprzedni artykułOtwiera się Jazz Bass Cafe Galery
Następny artykułNa tych ulicach Pabianic i Gminy Pabianice nie będzie prądu
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo !!! Gratulacje 😊