Strona główna Aktualności Z miasta Policjanci zmienili miejsce kontroli

Policjanci zmienili miejsce kontroli

27
Funkcjonariusze pabianickiej drogówki często kontrolują prędkość kierowców na ul. Świetlickiego. Zmienili jednak miejsce kontroli.

Dotychczas radiowóz i policjant z radarem często widywani byli po drugiej stronie stacji benzynowej Amic. Kontrolowali kierowców jadących zarówno od strony ul. Bugaj jak i od ronda.
Tymczasem dziś patrol drogówki ustawił się na ulicy Bugaj tuż przy myjni (wjazd na Lewityn) i kontrolowali głównie kierowców jadących od strony ronda.

Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Oooo czyżby za dużo mandatów odpadło z powodu nieprawidłowego pomiaru (na łuku)?

A na łuku nie można?

Wobec takich rozbieżności sąd powołał biegłego, który dostał akta sprawy, a także pojechał zobaczyć miejsce, w którym mundurowi prowadzili kontrolę. Z wydanej przez niego opinii wynika, że policjanci pomiaru dokonywali, stojąc na łuku drogi i mierzyli prędkość samochodów poruszających się nie tylko na pasie znajdującym się po stronie, gdzie stał radiowóz, ale także na pasie przeciwległym. I to właśnie tamtędy jechał kierowca z Lędzin. Mężczyzna zeznał do protokołu, że kiedy zbliżał się do policjantów, w przeciwną stronę przejeżdżał inny samochód. „W takim przypadku choć jeden pojazd jadący w stronę przeciwną mógł zakłócić pomiar. Brak wiedzy co do usytuowania takiego pojazdu… Czytaj więcej »

Czyli jednak można mierzyć na łuku.

Last edited 27 dni temu by Przebiegły

Zadna nowosc

Dobrze, że policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, idących i jadących od ul. Bugaj w stronę lewitynu.

Czają się jak sępy

nie od dziś, bo robią to regularnie od kąt krzewy porosły i zasłaniają skrzyżowanie i stojący tam patrol :).
stoją sobie przed pasami dla pieszych ….
łapią z rogu ulic i zmuszają zatrzymujących do parkowania na samym rogu chodnika co utrudnia widoczność innym na skrzyżowaniu…

Dobrze, że nie stoją przed pasami dla deskorolek.

A gdzie są kontrole np na drodze do Rydzyn ,Pawilkowic ? Ostatnio syn jechał na rowerze to wpadł do rowu ,dziura na dziurze ale prędkości jak na torze ? Może warto trochę zmienić miejsca kontrol a nie łapać gdzie najprościej ?!
panie Komendancie trochę inicjatywy ,pomyśleć gdzie jest niebezpiecznie a nie po łatwiźnie stanąć ze skarbonką ,tyle razy już ludzie o tym pisali ale widać po co …jest dobrze to niech zostanie ,prawda ? Co za sens
łapać od ronda gdzie nie ma zabudowań ? Oczywiście po to bo łatwo

Najłatwiej jest stanąć w miejscach , gdzie % nieprawidłowo jeżdżących jest najwiekszy. Nikt się przecież nie będzie zajmował bzdetami związanymi z jakimśtam prawem czy niedoskonałościami jezdni….. Łamiących trzeba skasować i tyle. Takie prawo dżungli. Z drugiej jednak strony – widać ,że Policjantów na ulicach (lub w radiowozach ) jest zbyt mało. Wystarczy objechać trasę okolic Myśliwskiej oraz W.Janke by zużyć bloczek mandatów w nagrodzie za parkowanie , przekraczanie prędkości , nieustąpienie pieszemu i wiele innych (okolice Intermarche – omijanie leżących Policjantów). Zapraszamy

Fakt jak by tak sobie stanęli koło sklepu w Rydzynach lub obok przystanku na skrzyżowaniu do Jadwinina to by bloczek poszedł w momencie.

wedlłg ciebie,gdyby stali na tej drodze, nie byłoby dziur?

A co oni mają robić?
Jak tam się dostaje 1400 podwyżki za wyburzenie KGP z RGW-90

Może zapytać by jakiegoś zorientowanego w temacie specjalistę, ile przepisów łamie codziennie zaparkowany tam radiowóz? ile to trzeba chodnika zosrawić? 1,5? zmierzyć. Ile metrów wolno parkować kołami na jezdni przed przejściem dla pieszych? 10m? zmierzyć. W ramach takiej dbałości o budżet skarbnik miasta nie pogardzi chyba pieniażkami od nadgorliwych stróżów prawa, co to im wolno, a innym nie?

i silnik odpalony ponad min. na postoju bo nie ma kasy na aku

Chyba budżet państwa, a nie skarbnik miasta.

Zmierzyłem. Jest zgodnie z przepisami.

drogowka-kontrola~2.jpg

wg tych strzauek 12m jest krótsze od 1,8m. Analizując wg tej strzauki policjant ma ponad 12 m wysokości!

Przeprowadziłeś nieprawidłową analizę. Nie wziąłeś pod uwagę osi z. To, że zdjęcie jest dwuwymiarowe, nie oznacza, że należy na nie nałożyć jedynie oś x i y.
Doucz się w temacie strzauek.
PS. Ten policjant naprawdę ma ponad 12 metrów wysokości. Słuszną linię ma nasza władza.

…i takich newsów potrzeba. Dziękuję Panie Redaktorze!

Oj boję się żeby za takie info,portal nie został zamknięty.Teraz to wszystko możliwe.

jak oni sie o nas martwia ,jestem wzruszony…

najłatwiej mierzyć na dużej ulicy, wzieliby się za inne ulice. W terenach zamieszkanych na 20 jeżdzą po 60 km/h a policji tam nigdy nie widać..

Bo to są w większości drogi wewnętrzne wzdłuż, których ustawione są znaki strefa zamieszkania, nie żadne „tereny zamieszkania” :D:D:D tereny zamieszkania to masz w ZOO, i nie w każdym przypadku przekroczenie prędkości może zakończyć się mandatem takim jak na drodze publicznej.

Last edited 25 dni temu by aamd

W jakim przypadku przekroczenie prędkości nie może się skończyć mandatem?

Co to są tereny zamieszkane?