Strona główna Dzieje się Życie szkolne Policjanci i uczniowie na wspólnej wycieczce

Policjanci i uczniowie na wspólnej wycieczce

0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 wybrali się na przejażdżkę rowerową zorganizowaną przez dzielnicowych z Pabianic.

Młodzi cykliści wyruszyli spod budynku szkoły trasą wyznaczoną przez mundurowych. Rowerowa wycieczka przebiegała pobocznymi ulicami naszego miasta. Swój finał miała na Lewitynie, gdzie na młodzież z siedemnastki oraz przybyłych na pieszo uczniów SP 16 czekało sporo atrakcji.

Dzielnicowi przeciągali z dziećmi linę i grali w piłkę nożną. Nie zabrakło znanej zabawy z chustą animacyjną. Atrakcją numer jeden dla dzieci i nauczycieli okazały się alkogogle. Jest to urządzenie, które służy do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu. Po ich założeniu dzieciaki musiały wykonać slalom między pachołkami, który przy zaburzonej koordynacji wzrokowo-ruchowej był dla niektórych sporym wyzwaniem.

Ponadto uczniowie mogli wsiąść do policyjnego radiowozu, włączyć „koguty” i syreny, a także ubrać czapkę policyjną i przedmioty używane przez mundurowych podczas codziennej służby. Policjanci przypomnieli również najmłodszym zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Atrakcje przygotowali również strażacy, m.in pokaz wozów strażackich oraz sprzętu wykorzystywanego podczas akcji pożarniczych. W upalny dzień nie zabrakło dużej ilości wody w postaci kurtyny wodnej, pod którą przebiegali zebrani uczniowie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments