Strona główna Aktualności „Połączeni dziedzictwem” – czyli co łączy wszystkich pabianiczan (Aktualizacja)

„Połączeni dziedzictwem” – czyli co łączy wszystkich pabianiczan (Aktualizacja)

0
Przed nami trzydziesta edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. Po raz 9 będzie je organizowało Muzeum Miasta Pabianic. Tegoroczne hasło obchodów brzmi „Połączeni dziedzictwem”.

Nasze muzeum proponuje spotkania dotyczące sztuki i tradycji ludowej w twórczości artystów polskich w XIX-XX wieku i herbu Pabianic. Do akcji włącza się również Towarzystwo Miłośników Dziejów Pabianic, które z kolei zorganizuje konferencję poświęconą dziedzictwu Pabianic.

– Przynależność do grupy i określenie własnej tożsamości jest jedną z głównych potrzeb emocjonalnych człowieka – mówi Justyna Ruszkiewicz, z pabianickiego muzeum. – Wspólne zainteresowania, potrzeby, wyzwania i sukcesy pozwalają nam czuć się częścią danej społeczności. Wspólna historia, kultura, opowieści przodków stanowią fundament naszego dziedzictwa. Pozwala ono zaspokajać tęsknotę za byciem częścią społeczności, za poczuciem wspólnoty skupionej wokół wspólnych wartości.

Program Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 „Połączeni dziedzictwem”.
10.09.2022 (sobota)
godz. 1200-17.00: bezpłatne zwiedzanie wystaw muzealnych (Stary Rynek 1 i 2).
godz. 15.00: spotkanie z drem Łukaszem Grzejszczakiem pt. „Złączeni dziedzictwem. Motywy sztuki i tradycji ludowej w twórczości artystów polskich od XIX do XXI wieku.” (Stary Rynek 1, dwór, sala kominkowa).
godz. 16.30: spotkanie z drem Sebastianem Adamkiewiczem pt. „Co można wyczytać z herbu Pabianic?” (Stary Rynek 1, dwór, sala kominkowa).

17.09.2022 (sobota)
godz. 12.00-17.00: bezpłatne zwiedzanie wystaw muzealnych (Stary Rynek 1 i 2).
godz. 13.00: Finał konkursu „Niemy świadek historii, czyli rodzinna opowieść zaklęta w przedmiocie. (Stary Rynek 1, dwór, sala kominkowa).
godz. 15.00: konferencja pt. „Połączeni dziedzictwem Pabianic” (Towarzystwo Miłośników Dziejów Pabianic, Stary Rynek 1, dwór, sala kominkowa).

AKTUALIZACJA:

Konferencja Towarzystwa Miłośników Dziejów Pabianic jednak nie odbędzie się w zaplanowanym czasie. Prezes towarzystwa, Michał Beda, poinformował nas, iż z powodu choroby i obowiązków zawodowych konferencja, która miała odbyć się 17.09.2022 r w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zostaje przełożona na inny termin. Data nie została jeszcze ustalona.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments