Strona główna Styl życia Ludzie Podrasowane gokarty i trajki ścigają się pod miastem

Podrasowane gokarty i trajki ścigają się pod miastem

4
W niemal każdy pogodny weekend, kilkusetmetrowy odcinek drogi serwisowej przy S8 staje się torem wyścigowym dla gokartów i trajek. 

Miłośnicy wyścigów spotykają się w Prawdzie. Nieformalnym założycielem grupy i głównym konstruktorem i mechanikiem pojazdów jest Maciej Kos „Kosu”.

– Mamy pozwolenie od zarządcy drogi, a o naszej zabawie wie policja. Jeździmy bezpiecznie i mamy z tego mega frajdę – mówi inicjator weekendowych spotkań. – Dziś na przykład dojechał do nas kolega z Zamościa, bo zobaczył w internecie jak super to organizujemy.

Większość jeżdżących tutaj gokartów jest zmodyfikowana. Przede wszystkim mają zwiększony promień skrętu, a jazda odbywa się na specjalnych, plastikowych nakładkach na opony. To daje możliwość driftu, czyli wchodzenia w kontrolowany poślizg. Dodatkowo właściciele przerabiają swoje gokarty wizualnie, aby przypominały auta wyścigowe.

Na drodze można zobaczyć również trajki. To pojazdy trójkołowe, konstruowane własnym sumptem.

Wśród kilkunastu uczestników weekendowych rajdów są też dziewczyny. Martyna jeździ od kilku miesięcy, a jej bardziej doświadczeni koledzy zgodnie twierdzą, że świetnie sobie radzi.
– Na pewno nie odpuszczam chłopakom, nawet gdy przede mną perspektywa wjechania do rowu. Może wystartuję w przyszłości a jakiś zawodach – mówi Martyna.

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Oczywiście bardziej sprecyzować gdzie to się odbywa epainfo zapomniało żeby zbyt wielu gapiów się nie zjawiło

Miejscowość Prawda. Droga serwisowa przy S8 obok MOP guzew. Jak jedziesz od strony Pabianic to przed wiaduktem po lewej stronie.51.634502,19.431415 , praktycznie każda sobota. Na YouTube znajdź kanał E30MANIAK. Pozdrawiam

Fajna inicjatywa – Kosu super gość – rozwijajcie się i idźcie naprzód 😎. Pozdrawiam i kibicuję

Podsycajmy tych co na słupach kończom