Strona główna Aktualności Z miasta Taki będzie chodnik wzdłuż remontowanego torowiska

Taki będzie chodnik wzdłuż remontowanego torowiska

9
W ramach modernizacji linii tramwajowej postępują prace związane nie tylko z nowym torowiskiem. Ruszyły też brukarskie. Starą kostkę zastąpią płyty chodnikowe.

Pierwsze efekty widać przy ul. Warszawskiej, w rejonie kościoła św. Floriana. To nowy chodnik, który jest budowany z małych kwadratowych płyt. Mają one po 25 centymetrów. Taki sam jest m.in. w centrum Łodzi. Całość wykończono opaską z drobnej kostki granitowej. Pojawiły się również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Kolejna zmiana w tym rejonie to przesunięcie przejścia dla pieszych bliżej ul. 3 Maja, na wprost wejścia do kościoła (do tej pory aby przejść przez jezdnię, trzeba było iść do ul. Kaplicznej). Ponadto z biegiem czasu pojawią się tam nowe zieleńce.

– Taki chodnik, jaki położono przy ul. Warszawskiej, z granitową opaską od strony budynków, będzie na całym remontowanym odcinku, czyli od jej skrzyżowania z ulicami Nawrockiego i Sikorskiego do Zielonej Górki – wyjaśnia Marcin Chmielewski, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w magistracie.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Naprawdę miasto nie mogło wykupić tych ruin wzdłuż Warszawskiej i zrobić normalną drogę? Tylko dalej będą zwężenia …

A za dwa lata zrobi się remont aby dodać ścieżki rowerowe.

Jedno małe ale,aby wyjechać z podporządkowanej ulicy czasami trzeba po prostu dodać gazu. Teraz wyjedziemy wprost na pasy ? Odnośnie tego co napisał @Zibi taka prawda miejsc parkingowych będzie jak na lekarstwo. Ten tramwaj nam wyjdzie bokiem. Ale jak to w misiu Bareii było zarabia się na dużych inwestycjach

Estetyka godna Pabianic.

Drodzy koledzy, trochę marudzicie, chodniki nie muszą być szerokie jak pas startowy, ale przytyk do dróg rowerowych jak najbardziej słuszny. Dobrze że są, ale są nieprzemyślane.

Tłusta władza jeździ po mieście limuzynami więc nawet nie wie jak poruszać się chodnikiem i jakie powinny one być szerokie.

Oto limuzyna Passat. Wcześniej też, Skoda :)))
https://epainfo.pl/starostwo-wymienilo-stara-skode-na-nowego-volkswagena/

Last edited 11 miesięcy temu by Janek

Gdzie będą drogi rowerowe wzdłuż Warszawskiej? Czy cywilizacja jeszcze nie dotarła do Pabianic? To ma być nowoczesność na miarę EU i XXI wieku?

Będzie tam chociaż pół miejsca parkinowego?