Strona główna Dzieje się Pobiegną, aby ratować małego Miłoszka

Pobiegną, aby ratować małego Miłoszka

0
Zdjęcie ilustracyjne (fot. UKS "Piątka")
To wydarzenie ma bardzo szczytny cel: zebranie funduszy na kosztowną operację, która ma uratować życie maleńkiego chłopca. A włączając się w imprezę i pomagając można fajnie spędzić czas. 

Gdzie i kiedy? W najbliższą niedzielę, 26 września, w „Ośrodku nad Stawem” w Konstantynowie Łódzkim. Tego dnia, pod hasłem „Biegamy, pomagamy”, odbędzie się tam RUNda po Kanzasie, czyli pierwsza edycja charytatywnej sztafety.

Wezmą w niej udział aż 52 czteroosobowe drużyny. Wystartują w czterech seriach, po 13 drużyn każda. Każdy zawodnik będzie miał do pokonania dwie pętle po 400 metrów (w związku z dużą liczbą uczestników drużyny zostały podzielone na kolory).

Wszyscy pobiegną dla Miłoszka Rybickiego. To pięciomiesięczny chłopczyk, który przyszedł na świat z wadą serca w postaci zarośnięcia pnia płucnego z ubytkiem przegrody międzykomorowej i naczyniami krążenia obocznego. Szansą na przeżycie jest specjalistyczna operacja, którą można przeprowadzić w Genewie lub w Stanford. Niestety, bardzo droga.

W ramach wydarzenia odbędzie się też RUNdka po Kanzasie, czyli bieg dla dzieci – dla tych od 2 do 5 lat na dystansie około 200 metrów, a dla starszych, od 6 do 15 lat – około 400 metrów.

Wpisowe wynosi co najmniej 5 zł za osobę (20 zł za drużynę), ale mile widziane są większe kwoty.

Harmonogram imprezy przedstawia się następująco: 

9:00 – 11:30 – otwarcie biura zawodów w „Ośrodku nad Stawem”
9:50 – wspólna rozgrzewka obu dystansów biegu dziecięcego
10:00 – start biegu dziecięcego (rozpocznie się od krótszego dystansu)
10:50 – w okolicy startu odbędzie się odprawa dla drużyn NIEBIESKICH i ZIELONYCH
11:00 – start drużyn NIEBIESKICH
11:30 – start drużyn ZIELONYCH
12:05 – odprawa dla drużyn CZERWONYCH i ŻÓŁTYCH
12:15 – start drużyn CZERWONYCH
12:45 – start drużyn ŻÓŁTYCH
13:15 – dekoracja zwycięskich drużyn

Na najmłodszych czekają niespodzianki i animacje. Każdy uczestnik otrzyma natomiast medal, pakiet startowy, a po biegu – ciepły posiłek.

Wybór daty imprezy nie był przypadkowy. W niedzielę przypada bowiem Światowy Dzień Serca. Organizatorzy zachęcają do kibicowania biegaczom i wspieranie rodziców Miłoszka w zbiórce funduszy na ratowanie jego życia.

Pieniądze pomaga zebrać fundacja SiePomaga. Zbiórka trwa do 30 listopada. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments