Strona główna Aktualności Komunikacja PKP wyremontuje perony

PKP wyremontuje perony

2

PKP Polskie Linie Kolejowe planuje remonty peronów w województwie. Prace będą prowadzone także na dwóch stacjach w naszym powiecie. 

– Prace remontowe obejmą perony na stacjach Łódź Kaliska, Chojny, Żabieniec oraz w Zgierzu, Dobroniu, Łęczycy i Pabianicach. W sumie naprawa obejmie 8 peronów – potwierdza Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Przypomnijmy, że odstraszający przyjezdnych dworzec w Pabianicach został wreszcie wyremontowany w 2011 roku, a cała inwestycja pochłonęła ponad 2 miliony złotych. Odnowiony wówczas został budynek dworca (elewacja, wnętrze i teren wokół) oraz stworzony został m.in. parking dla samochodów i postój dla taksówek. Teraz pora na znajdujące się na stacji perony. – Prace rozpoczną się wiosną i będą finansowane ze środków spółki – mówi Mirosław Siemieniec.

– Stopniowo będziemy prowadzić kolejne prace remontowe, zależy nam by konsekwentnie poprawiać standard obsługi pasażerów. W tym roku zmodernizujemy i wyremontujemy kolejne obiekty w Łodzi. Na stacji Łódź Widzew gotowe będą wszystkie 3 perony, a Łódź Niciarniana zyska nowy peron wyspowy. Obecnie trwają też prace przy nowoczesnym, podziemnym dworcu Łódź Fabryczna, gdzie powstają cztery perony – dodaje rzecznik.

REKLAMA
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda, że podczas remontu który był wykonywany w 2011 roku skupiono się na zarabianiu pieniędzy z wynajmu lokali a nie na wygodzie pasażerów. Obecnie z tego co widziałem to jest dosyć duży lokal w którym znajduje się sklep a sama poczekalnia to raptem korytarz przy wejściu od strony krańcówki autobusowej i 6 krzeseł na których można usiąść. To tylko 6 siedzeń ! Dla ludzi którzy chcą poczekać w budynku od strony peronów nie ma w ogóle siedzeń ! Jest mały pseudo korytarz przy samych drzwiach wejściowych od strony peronów dla ludzi którzy mogą w nim jedynie stać ! Czy to… Czytaj więcej »

Sklep… ??? Chyba był !!!
Ale za to jest kasa !!! Czynna z łaski na uciechę…