Strona główna Styl życia Ludzie Pizza z Pabianic podbije Północną Anglię?

Pizza z Pabianic podbije Północną Anglię?

7

Pabianiczanin otworzył pizzerię w Warrington w Północnej Anglii. Chce zdobyć serca Brytyjczyków.

Konrad Sędziak 10 lat temu wyjechał z Pabianic. Tutaj prowadził pizzerię Salsa przy ul. Waryńskiego 33. Trafił do Warrington, miasta wielkości Pabianic, położonego pomiędzy Liverpoolem a Manchesterem. Tam pracował w licznych pubach i restauracjach. W końcu postanowił otworzyć własny biznes i dać Anglikom nową jakość. Od 1 grudnia działa Cheshire Roasts Pizza.

– W Anglii gastronomia bazuje głównie na tzw. sieciówkach. My robimy coś wyjątkowego, ponieważ opieramy się na tradycyjnych przepisach. Wszystko przygotowujemy sami, ciasto, świeże pieczywo, włoskie sałaty i pasty. Bardzo dbamy, żeby nasi goście byli zadowoleni i możemy się pochwalić, że w tak krótkim okresie naszej działalności, zaskarbiliśmy już sobie stałych klientów.

O pizzerii pisały lokalne media w Warrington:

Konrad w dniu otwarcia zrobił degustację dla gości. Jak twierdzi, klienci byli zachwyceni.

– Nasza pizza jest na cieniutkim chrupiącym spodzie. Wypiekana w piecu na szamocie. W dwie minuty jest gotowa – opowiada o swoich daniach.

W Cheshire Roasts Pizza można też zjeść polskie pierogi.

– Teraz jest czas przedświąteczny, wiec przyjmujemy zamówienia na tradycyjne pierogi wigilijne. Sami kisiliśmy kapustę, mamy suszone grzybki z mazurskich lasów – chwali wyroby szef kuchni. – Mamy wiernych fanów wśród rodaków i Anglików.

Konrad otworzył pizzerię razem ze swoja partnerką Małgorzatą. – To ona mnie inspiruje do działań, bo podobnie jak dla mnie, gastronomia jest jej pasją – mówi pabianiczanin.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A co Nas Pabianiczan obchodzi Angielskie żarcie, które jest tłuste i nie smaczne, skoro wyjechał to znaczy, że mu pasuje i sorry ale artykuł niskich lotów! Promujecie firmę nie z Polski a reklama że hej! Ogarnijcie się wreszcie, Nas to nie interesuje!!!

Widać skończyły się tematy że piszą o gościu co kręci placki. Równie dobrze możecie napisać o hydrauliki z Pabianic co ma własną firmę w zachodniej Anglii i mu dobrze idzie. Masakra. Autor pracuje dla dwóch redakcji?

No, ludziska, tylko bez zawiści proszę !
Gościu obryty w temacie na fest, widać po fuchach, jakie dzierżył.
We Włoszech, pewnie by nie podskoczył, ale w Anglii, innowacyjny jest, daj Boże, niech zbiera kokosy. Chce, zostanie. Nie, to wymieni funty i może w Polsce siec otworzyć a nie tylko „ Salsa „.
Pretensje do Redakcji o co ?. Proszę bardzo wymienić mi, ilu Pabianiczanom udało się na Zachodzie zrobić w miarę przyzwoity biznes !
A montera rur ( hydraulika ) tez swego czasu reklamowano we Francji, no i kicha…

Te dwa komentarze… to zazdrosc dupe sciska 😆😆😆😆 zazdroscicie mu i tyle hejterzy za 5gr!!

Czego? To dotyczy tylko tego, że nikogo nie obchodzi na portalu o Pabianicach, tego co ktoś robi na uchodźstwie 🙂

A ja z chęcią przeczytałem co sie stało z właścicielem mojej ulubionej pizzeri.