Strona główna Dzieje się Piknik strażacki dla Róży

Piknik strażacki dla Róży

0
Druhowie z OSP Wola Zaradzyńska organizują w niedzielę 16 stycznia stycznia piknik strażacki. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie 3-letniej Róży.

Dziewczynka zachorowała na nowotwór złośliwy. To medulloblastoma, czyli rdzeniak zarodkowy. Jest jednym z najczęstszych nowotworów centralnego układu nerwowego występującego u dzieci. Róża przeszła już 5 cykli chemioterapii i czeka na wyjazd do Niemiec, gdzie poddana będzie kosztownej terapii.

W akcję zbierania funduszy na leczenie mocno zaangażowali się strażacy (tata Róży jest druhem w OSP Wola Zaradzyńska). Zorganizowali zbiórkę i zapraszają na piknik.

– Będzie malowanie twarzy, pyszne torty i babeczki przygotowane przez koło gospodyń wiejskich z Kudrowic oraz ognisko z kiełbaskami – zapowiada Adam Kłaniewski z jednostki w Woli Zaradzyńskiej, a prywatnie wujek Róży.

Swój udział zapowiedzieli m.in. strażacy z Tuszyna, Kudrowic i Górki Pabianickiej. Będzie można obejrzeć sprzęt strażacki i zapewne wejść do kabin ciężkich samochodów gaśniczych. Zaplanowane jest też rozcinane pojazdu jako pokaz ratownictwa drogowego.

Piknik odbędzie się w godz. 14.30-17.30 w niedzielę 16 stycznia.

Jak do tej pory udało się zebrać około 50 tysięcy złotych (nie wszystkie pieniądze są jeszcze policzone), ale na leczenie potrzeba 2 mln złotych.

Jeśli ktoś chce pomóc rodzinie strażaka może wpłacać pieniądze na konto fundacji:

Fundacja „Zobacz Mnie”

ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50 – 069 Wrocław
KRS: 0000795364
Nr konta Santander Bank: 28 1090 2398 0000 0001 4358 4104
Tytuł “Róża Hawryluk-Kłaniewska”

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments