Już 40 firm podpisało umowy z urzędem miejskim. Przedsiębiorcy oferują ulgi dla posiadaczy Karty Pabianiczanina.

Przypomnijmy, że program rusza już 3 kwietnia. Od tygodnia można pobierać wnioski. Wydano i ściągnięto ze strony internetowej UM około 5 tys. formularzy. Należy je składać w urzędzie przy ul. św. Jana.

Głównym założeniem karty miała być 50 procentowa zniżka na przejazdy autobusami MZK oraz niższy abonament parkingowy. Jednak od początku pracy nad programem urzędnicy zapowiadali, że będą chcieli wciągnąć do niego jak najwięcej przedsiębiorców oferujących ulgi.

I tak wśród 40 firm znalazły się m.in McDonald’s (zestaw McDouble w cenie 10 zł), Ferrum (5% rabatu na cały asortyment), sklep odzieżowy OLD Street (10% rabatu), PCM, Strefa Ruchu (10% zniżki na karnety), sklep Alpina (5% zniżki na rowery, akcesoria i serwis) przychodnia dla zwierząt Podaj Łapę, Zielona Górka (5% zniżki na Lunch Bar), Dom Tkacza (10% zniżki) czy Chrupiący Zakątek (7% zniżki na zapiekanki). Pełna oferta firm będzie dostępna na stronie urzędu miejskiego. 

Karta wydawana jest bezpłatnie. Może ją otrzymać każdy mieszkaniec miasta, który rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pabianicach i deklaruje w swoim zeznaniu podatkowym, że miejscem jego zamieszkania są Pabianice, bez względu na to, czy osiąga dochód, a także niepełnoletni członkowie jego rodziny w wieku powyżej 7 roku życia. Aby otrzymać kartę nie można zalegać z opłatami na rzecz gminy (podatek od nieruchomości, wywóz śmieci itp).

Duplikat karty po zgubieniu kosztuje 15 złotych, natomiast bezpłatna jest wymiana w razie korekty danych.

Wszelkie potrzebne informacje oraz wnioski dostępne są na stronie UM.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPodpalacz grasował na Piaskach
Następny artykułDrożej za śmieci. Nie było wyboru
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zastanawiałem się czy się nie przyłączyć do programu. Prowadzę przedsiębiorstwo w mieście. Jednak przystąpienie do programu nic mi oprócz darmowej reklamy nie daje. Gdyż moje podatki nie ulegną obniżeniu. Sklep leci na minimalnej marży bo decyzją urzędników mamy tu raj marketowy i ceny poleciały po całości do minimalnych marż. Od 10 lat mam stałą cenę na moje usługi i nie ma szans jej podniesienia… 90% klientów to Pabianiczanie. Miałbym każdemu jeszcze dać ulgę z i tak już obniżanych co chwila usług? A tych z poza miasta, którzy specjalnie do mnie drą buty np. z Łodzi czy Sieradza miałbym potraktować karnie… Czytaj więcej »

a cmentarz też się przyłączył

lipa, lipa, lipa, lipa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czyli jeżeli ktoś jest z gminy wiejskiej pabianice to nie może mieć takiej karty ?! Przecież należą te osoby do Pabianic. Również jeżdżą tutaj autobusy MZK 🙂

Dołączam się do pytania poprzednika. Czy będąc mieszkańcem Gminy Pabianice i rozliczając się w Urzędzie Skarbowym w Pabianicach można starać się o kartę Pabianiczanina i ją otrzymać?

Mieszkam na terenie gminy ościennej blisko Pabianic. Pracuję w Pabianicach – karty nie otrzymam … jestem mieszkańcem Europy drugiej prędkości…

@MGminy – to niech Wam Wójt załatwi jakieś gminne karty na podobieństwo 🙂 a nie każdy by chciał wszystko „za darmo” !!!

Dla mieszkańców gminy wójt daje ulgi.