Strona główna Dzieje się Perełki motoryzacji w Pabianicach

Perełki motoryzacji w Pabianicach

0

Warkot silników i zapach spalin, czyli zlot zabytkowych motocykli na placu Starego Rynku.

Rajd trwa od 22 września. Dzisiaj chwilę po godz. 13.00 właściciele zabytkowych motocykli zatrzymali się na Starym Rynku, gdzie eksponowali swoje maszyny. Do Pabianic motocykliści przyjechali z Salezjańskiego Ośrodka Młodzieżowego w Lutomiersku.

Wśród zebranych motocykli mogliśmy podziwiać m.in. egzemplarz z 1934 roku (Sokół CWS 1000). Nie zabrakło także młodszych klasyków tj. Junak, MZ czy Yamaha XS 750.

Właściciele jednośladów mogli sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia, na specjalnie przygotowanym torze. Tutaj mieli za zadanie wykonać określony slalom między pachołkami oraz przemienić miejscami kijek z jednego pachołka na drugi podczas jazdy. Ostatecznie to sprawiło motocyklistom najwięcej problemu. Każdy przejazd był odmierzany stoperem przez sędziów.

Na uczestników zlotu czekał ciepły posiłek (żurek z kiełbasą) podawany w namiocie Koalicyjnego Klubu Radnych.

Po zjedzonym posiłku uczestnicy zlotu udali się na pieszy rajd ulicami Pabianic. Później wsiedli na swoje maszyny i ruszyli w dalszą cześć V Rajdu Ziemi Obiecanej, organizowanego jako VI Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych 2017, który potrwa do jutra.

 

 

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments