Strona główna Aktualności Z miasta Pasy wibrujące zamiast ronda. Dadzą efekt?

Pasy wibrujące zamiast ronda. Dadzą efekt?

11
Skrzyżowanie ulic Nawrockiego i podporządkowanej jej 20 Stycznia ma stać się bezpieczniejsze. Zarządzające nim Starostwo Powiatowe w Pabianicach postanowiło wprowadzić zmiany dla kierowców. Jakie i na ile skuteczne?

O tym, że w tym miejscu często dochodzi do stłuczek i kolizji wiadomo od dawna. Okoliczni mieszkańcy (i nie tylko oni) domagają się budowy ronda. Ale jeśli w ogóle powstanie, to nie w najbliższym czasie. Musi wystarczyć inne rozwiązanie: poduszki berlińskie i pasy wibrujące.

– Zostaną one zamontowane przed skrzyżowaniem, po obydwu stronach ulicy 20 Stycznia, aby poprawić czujność jadących nią kierowców, którzy będą zbliżali się do skrzyżowania. Ich montaż nastąpi najpóźniej do końca lipca – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa.

Według zapewnień urzędników nie kończy to tematu. Jeszcze w czerwcu chcą zlecić opracowanie koncepcji przebudowy skrzyżowania. Ma ją wykonać zewnętrzna firma z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie.

– Musi przyjechać na miejsce, zobaczyć je, dowiedzieć się, jakie są tam teraz niebezpieczeństwa i czego oczekujemy. Ze swojej strony nie chcemy dawać żadnych sugestii – dodaje rzecznik.

REKLAMA
Poprzedni artykuł32-latek nie wrócił do domu. Szuka go policja (AKTUALIZACJA)
Następny artykułWschodnia część miasta bez prądu
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No i to powinno wystarczyć. A jak już pisałem wcześniej to rondo bardziej by się przydało na skrzyżowaniu Nawrockiego-Sikorskiego z Warszawską. I tyle w temacie.

tak, akurat „to rondo”! może inne by się tam przydało, a to niech już tu zostanie w planach.

rondo powinno być na skrzyżowaniu warszawskiej i rzgowskiej, warszawskiej i nawrockiego, kilińskiego i roweckiego, nawrockiego i 20 stycznia, zamkowej łaskiej partyzanckiej i wspólnej

nie może być „normalny” lezący w poprzek policjant? przez te poduszki to musze jednym kołem prawie na krawężnik wjechać a drugim na poduszkę aby michy nie urwać! Bo jak wezmę poduchę pomiędzy koła to ryję spodem! a policjanta sobie ukosem raz jedno koło raz drugie i bez problemu.

już takie dziwolągi były na słynnym rondku przy krańcówce MZK -Myśliwska/20 Stycznia/ Waltera Jankego ,było co pokazywać śmiała się cała Polska tewueny i polsaty przybywały by kręcić śmieszne filmiki o „udolności” włodarzy pabianickich ,zgroza wniosków żadnych 🙁

Starosta widać, że ma mieszkańców w głębokim poważaniu 🙁 Z pieniędzy podatnika pójdą kolejne dziesiątki tysięcy na bzdurne berlińskie poduszki, które nie rozwiążą problemu.

Czyli jak zwykle wszystko i nic

To chyba tylko na sprawdzenie, zresztą to jest najtańsze rozwiązanie. Myślę jednak, że za jakiś czas skończy się światłami. Rondo tu jest bardzo drogie i trudne, opracowałem wersję koncepcji ronda rok temu, dziś zrobiłbym to inaczej, ale wymagałoby to dużej inwestycji, która tu nie ma sensu. Inteligentne światła tak!!!

światła to bzdura, ronda to płynny ruch

Zgadzam się z Panem Grzegorzem ,dziwolongi już były ,dziwolong jest na Grota Roweckiego gdzie miało pomoc a wszyscy omijają …tajniak z tramwajem
Droga władzo czy możecie raz coś moralnie zrobić ??!!! Czy ciagle coś musicie kabinować???!!!!widac ze młodych brakuje , ciagle coś wymyślacie ,zróbcie rondo jak na 20 stycznia i zaraz są efekty a nie ciagle coś będziecie zmieniać i wydawać € ,raz a dobrze …
Ale tak tak to jest gdy pokolenie nie nadarza za zmianami a rządzić by chciało .

Nie rozumiem o co chodzi z tym skrzyżowaniem. Tyle razy przez nie jechałam o różnych porach dnia i nigdy nie miałam żadnego problemu. Widoczność dobra, ale jak ktoś wymusza to nie wina skrzyżowania 00