Strona główna Aktualności Z miasta Pamiętaj o wymianie Karty Pabianiczanina

Pamiętaj o wymianie Karty Pabianiczanina

2
Pierwsze karty wydane 3 kwietnia 2017 roku straciły właśnie ważność. Można je wymienić bezpłatnie, ale wiąże się to z ponownym złożeniem wniosku. 

Wymienić kartę można najwcześniej 30 dni przed upływem daty ważności, nadrukowanej w prawym dolnym rogu. Procedura pozostaje bez zmian – trzeba złożyć wniosek o wydanie karty i przedstawić rozliczony PIT za 2018 r., w którym jako adres zamieszkania wpisano miasto Pabianice.

Jak wyjaśniają urzędnicy, aby otrzymać dokument nie ma znaczenia w jakim Urzędzie Skarbowym składamy zeznanie podatkowe, ale  jaki adres zamieszkania w nim wskazujemy – musi to być miasto Pabianice. Dlaczego? Bo wtedy część zapłaconych przez nas podatków trafi do miejskiej kasy właśnie w Pabianicach. Za to beneficjenci programu dostają m.in. ulgę na korzystanie z komunikacji miejskiej czy badania w szpitalu.

Wymiana karty jest bezpłatna, przy okazji trzeba zwrócić „starą”. Biuro Kart Miejskich wydało 17.201 kart, wymieniono dotąd 750 (dane z 2.04). Informacje  o karcie i wzór wniosku można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w zakładce Karta Pabianiczanina. Biuro Kart Miejskich mieści się przy ul. św. Jana 4 pok. 6, tel. (0 42) 22 54 608.

REKLAMA
Poprzedni artykułPolicja przyjechała po poborowych. Czterech dowieziono na badania
Następny artykułDni Wody z wielką pompą. Sprawdź, co się będzie działo
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Cyt.- Za to beneficjenci programu dostają m.in. ulgę na korzystanie z komunikacji miejskiej czy badania w szpitalu. – o ulgach w komunikacji wiem. Na czym polega ulga na badania w szpitalu,gdyż trudno mi znależć wiadomości na ten temat.Pozdrawiam