Strona główna Aktualności Z miasta Pacjentów nie będą już wozić karetki PCM

Pacjentów nie będą już wozić karetki PCM

4
Od początku przyszłego roku w naszym powiecie będą jeździły ambulanse Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, a nie, jak teraz, Pabianickiego Centrum Medycznego. Według zapewnień jego szefostwa pacjenci nie muszą obawiać się zmian. 

Z końcem grudnia zakończy działalność składające się z jedenastu podmiotów konsorcjum, do którego należy również nasz szpital, realizujące zadania z zakresu ratownictwa w całym regionie łódzkim. Przejmie je WSRM.

Liczba karetek nie ulegnie ani zmniejszeniu, ani zwiększeniu – nadal będą to trzy podstawowe, z ratownikami medycznymi i jedna specjalistyczna, z lekarzem.

– Jedyne, co się zmieni, to oznaczenie pojazdów – zamiast naszego logo pojawi się logo WSRM – informuje Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno – technicznych w PCM. – Ich wyposażenie pozostanie takie samo, a do pacjentów będą wyjeżdżały te same zespoły.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Proste od samego początku było wiadomo ze PCM nie stać na karetki taka prawda .

PCM nie stać nawet na przyjmowanie karetek z pacjentami….

Już dawno przestałem się dziwić temu, że ktoś kto nie ma żadnego pojęcia o czymś ,wygłasza swoje opinie na forach. PCM nie to że chciało ale musiało i tyle. Jest szpital i musiało być Ratownictwo Medyczne przy szpitalu. A co do niby zadłużenia szpitala to tylko dobrze o nim świadczy. Świadczenie nawet prostych usług świadczonych przez szpital kosztuje a znaczy to ,że szpital obsługuje bardzo dużo pacjentów a według NFZ aż za dużo. I za to ,,za dużo,, NFZ nie zwraca kosztów. Według mnie ktoś ma chęć na pabianicki szpital i małymi krokami doprowadzi do takiej sytuacji jaka miała miejsce… Czytaj więcej »

służby ratownicze w całym kraju, tj. straż, policja, pogotowie powinny stanowić odrębną jednostkę i nie podlegać nikomu, w przeciwnym razie nie będą sprawnie zarządzane