Strona główna Aktualności Pabianiczanka została wicekuratorem

Pabianiczanka została wicekuratorem

12

Elżbieta Ratyńska została nowym wicekuratorem oświaty w Łodzi. Nominację podpisaną przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską odebrała z rąk wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau.

46-letnia pabianiczanka z wykształcenia jest historykiem. Ukończyła Uniwersytet Łódzki, Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie i Uniwersytet Jagielloński. Przez kilkanaście lat uczyła historii i wiedzy o społeczeństwie w szkołach podstawowych i gimnazjach województwa łódzkiego. Pracowała m.in. w Gimnazjum w Ksawerowie i Szkole Podstawowej nr 5 w Pabianicach, gdzie była wychowawczynią w świetlicy. Uczyła również młodzież poza granicami Polski.

Elżbieta Ratyńska w 2014 roku startowała w wyborach samorządowych z listy Prawa i Sprawiedliwości. Chciała być radną powiatową. Zdobyła 72 głosy.

Dotychczasowym kuratorem oświaty był również pabianiczanin – Jan Kamiński. Funkcję piastował od 2010 roku. Choć startował w tegorocznym konkursie, został zdyskwalifikowany przez urzędników z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Powodem odrzucenia kandydatury pabianiczanina było zaświadczenie lekarskie wystawione przez nieuprawnionego lekarza. Komisja konkursowa odrzuciła też 4 innych kandydatów. Wygrał Grzegorz Wierzchowski, nauczyciel historii ze Zduńskiej Woli.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo w końcu ktoś konkretyny z PiS-u na fajnym stanowisku
Pani Elu gratuluje i życzę powodzenia

Fajnie ,uczyla moje dziecko ,
Pani Ela to miła uśmiechnieta i pozytywnie zakręcona kobieta ,takich nam trzeba
Nie wiedziałem że jest w PiS ,ale tymbardziej trzymam kciuki

Jak zwykle w dojnej zmianie, byle być wiernym sekcie.
Ale jak się nosi znaczki wielbiące gnoma …
Żenada.

Jak zawsze myślisz jak totalny Platformers Dobra Zmiana polega na tym że każdy może dostać możliwość i szansę na to by się rozwijać Niestety wy z PO nauczyliscie nas społeczeństwo że sotłki ,tytuły i dobra praca należy się tylko tym z platformy reszta to śmieci Więc włąśnie na tym polega Dobra Zmiana,oraz także na tym że nie obrażamy przeciwnika jak to ty robisz Jeszcze jedno w Dobrej Zmianie nie ma podziału na my i wy ,a każdego traktujemy tak samo Wiem że to jest dla ludzi z PO cieżkie do zrozumienia ,ale to może dlatego iż jeszcze latacie metr nad… Czytaj więcej »

Pierdu, pierdu, nie ma podziału, tylko niektórzy stoją tam, gdzie stało ZOMO, albo są „gorszego sortu”, ale to przecież nic obraźliwego. Poprzednich prezesów stadnin też pewnie twoim zdaniem mianowała PO?, a może przypadkiem byli na tych stanowiskach od ponad 20 lat? Nie wiedziałem też, że Pani Torbicka to był sługus PO i dlatego pozbyto się jej z telewizji, że o innych nie wspomnę. Nigdy nie lubiłem Kraśki, ale pracował on w telewizji przez 25 lat za czasów wielu prezesów i opcji politycznych. Mało tego, szefem wiadomości został mianowany za czasów pierwszych rządów PiS przez ś.p. prezesa Urbańskiego – zaufanego człowieka… Czytaj więcej »

To są rzeczy oczywiste.
Ale zwolenników dojnej zmiany nie przekonasz, że białe jest białe itd.
Ten typ tak ma.
To jak z Rosją, taki stan umysłu …

Ty to dopiero jesteś PIER… osobnik

Jacy „wy z PO”?
Wy za to tylko myślicie, że jeśli ktoś nie toleruje sekciarskiego dziadostwa i dojnej zmiany, to popiera PO.
Możesz zatem sobie przyswoić tak elementarną wiedzę, że tak nie jest.
Są przecież inne opcje.
PS.
Jeśli ci z PO latają metr nad ziemią, to wasze niskie loty (s) kończą się katastrofą. 😉

Gdy życie cię wkurza i wydaje się piekłem wsadź głowę do kibla i pierd…. się deklem …. tylko to pomoże na twoje problemy trollu z zamkowej 🙂

Jesteś wielki
Komentarz BOMBA

Kolejna, która ma ambicje na poziomie gimbazy. :)))

Wpis na poziomie wierszyka gimbazy i takie też kojarzenie, masz ćwoku, bredząc o jakiejś „zamkowej”..
Tylko moja kultura osobista nie pozwala mi napisać, gdzie ty winieneś się pierd… aby te dwie błąkające się komóreczki w twej pale nawiązały kiedyś jakiś wymierny kontakt.