Strona główna Dzieje się Sport Pabianiczanin z rekordami świata (nieoficjalnie)

Pabianiczanin z rekordami świata (nieoficjalnie)

0

W sobotę w Konstantynowie rozegrano Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka, seniora w podnoszeniu ciężarów w kategorii masters, który zmarł przed rokiem w wieku 74 lat.

Był on członkiem Zarządu Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów w Łodzi, sędzią klasy państwowej, trenerem klubu KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki. Do Konstantynowa zaproszono więc ciężarowców by uczcić jego pamięć.

Świetnym wynikiem na zawodach popisał się Józef Ejsmont z Pabianic, który pobił dwa rekordy świata w swojej kategorii wiekowej i wagowej. W rwaniu uzyskał wynik 82 kg i w podrzucie 103 kg. Uzyskany wynik pozwolił na osiągnięcie nieoficjalnego rekordu świata (na tych zawodach w kategorii 70+ nie ma kontroli antydopingowej). Jednak gdy nasz zawodnik utrzyma formę to już w kwietniu będzie mógł ustanowić oficjalny rekord na mistrzostwach świata w Nowej Zelandii.

Ogólna punktacja poza podniesionymi kilogramami brała też pod uwagę wiek i wagę zawodnika. Po zsumowaniu tego wszystkiego zwycięzcą okazał się jednak reprezentant gospodarzy, Piotr Kowalewski.

Ponadto w kategorii wiekowej 70+ Pabianice reprezentowali Tadeusz Feliksiński oraz Marek Stanisławski.

W konstantynowskiej hali rywalizowały także panie, wśród których zwyciężyła wielokrotna medalistka mistrzostw Polski Alina Pożoga z Kunowa.

Wyniki

Laureatom Grand Prix nagrody wręczał między innymi marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień oraz burmistrz Konstantynowa Henryk Brzyszcz.

REKLAMA
Poprzedni artykułSP 16 śpiewająco zaprasza na „Drzwi Otwarte”
Następny artykułKolejna Supermama z Pabianic
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments