Pabianiczanin szefem śląskiej policji

  25
  Inspektor Tomasz Michułka wrócił z emerytury i objął stery w katowickiej komendzie wojewódzkiej.

  Inspektor Michułka urodził się w Świebodzicach na Dolnym Śląsku. W 1994 roku przeprowadził się do Pabianic, tu założył rodzinę.

  53-letni policjant do służby wstąpił w 1995 roku. Przez ponad 20 latach pracował w wydziałach kryminalnych łódzkich komend. Służbę rozpoczynał jako asystent Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KRP Łódź-Górna, a następnie w 2000 roku został kierownikiem Sekcji II Wydziału Kryminalnego KMP w Łodzi. Kolejny etap to służba na stanowisku naczelnika Sekcji Kryminalnej IV Komisariatu KMP w Łodzi, a następnie od 2005 roku piastował stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi.

  W lutym 2014 roku został powołany na stanowisko pierwszego zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi. W grudniu 2015 roku powierzono mu funkcję szefa łódzkiej komendy wojewódzkiej, a w lutym 2016 roku został szefem mazowieckiej policji. W grudniu 2019 r. został mianowany na zastępcę dyrektora Biura Kryminalnego KGP. Niedługo później odszedł na emeryturę.

  Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w piątek podczas uroczystego przejęcia obowiązków mówił, że jego pogląd na funkcjonowanie policji był odmienny niż ten, który reprezentowało ówczesne kierownictwo MSWiA.

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  25 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  53 lata i już zdążył wrócić z emerytury 😉

  Emerytura plus pensja brawo LUDZIE Z BIEDASZYBÓW już wiecie na co idą wasze ogromne podatki ps.gdzie ostatnio byliście na wakacjach

  Ludzie z biedaszybów płacą ogromne podatki. A mogliby jechać na wakacje, ale nie pojadą, bo mają nowego komendanta z Pabianic 😁😁😁😁Oooooooo jeahhhhhhhhh!!!!!
  Mam nadzieję, że ludzie z biedaszybów przeczytają komentarz leona i wywiozą mundurowego na taczkach. Wtedy będą mogli wyjechać.

  Last edited 26 dni temu by Pumeks

  Emeryturę ma sporą, teraz jeszcze pensja co najmniej 15 tyś i za każdy rok przepracowany 2,6% większą emeryturę.
  Powinni normalnie pracować jak każdy inny do 65 roku i wtedy emerytura.

  Zmyślasz, ale cóż. Nie wiem, ale się wypowiem. Zastanawiające tylko, po co?

  Co niby zmyślam, na razie to Ty piszesz byle pisać choć nie wiesz po co i to jest zastanawiające.
  Policz sobie jaką ma emeryturę
  Zobacz ile zarabia komendant wojewódzki
  Zobacz ile dostaje więcej za każdy rok, jeżeli pracuje dalej zamiast iść na emeryturę i jeszcze policz że na emeryturę mógł iść po 15 latach służby, tylko dokładnie bo wtedy był inny dodatek procentowy za każdy rok a teraz jest inny.
  Jak to znajdziesz i policzysz to zobaczymy kto pisze byle pisać i zmyśla.

  „Emeryturę ma sporą, teraz jeszcze pensja” już pierwsze zdanie jest nieprawdą, bo emerytury dostawać nie będzie, a to, co napisałeś sugeruje, że dostawać bedzie jedno i drugie. 2,6 procent wzrostu też bzdura, bo nie rośnie to w nieskończoność, tylko do pewnego momentu.
  Z jednym się zgadzam. Powinni pracować do 65 roku życia. Tak jak strażacy, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Służby Celno Skarbowej, Służby Więziennej albo jak żołnierze Wojska Polskiego. Żeby było sprawiedliwie.

  Masz rację co do początku, trochę źle to napisałem, bardziej chodziło mi o to że emeryturę nie miał małą a jeszcze chce ją podnieść, inni nie mają takiej możliwości lub zdrowia a on posiedzi na stołku i dostanie na rękę kilkanaście tysięcy emerytury, wielu emerytów chciało by mieć chociaż 1/3 jego emerytury i byliby szczęśliwi. Emerytura policyjna to 25 lat służby bez osiągnięcia wieku emerytalnego, dostaje wtedy 60% swojej pensji Jeżeli pracuje dalej to za każdy rok przepracowany dostaje obecnie 3% więcej emerytury ale maksymalnie 75%, nie wlicza się do tej podstawy dodatkowych świadczeń które również podnoszą emeryturę. On mógł… Czytaj więcej »

  Trochę ci ulatwie, poniżej masz zarobki, dolicz do tego jeszcze dodatki, np. stażowy, za stopień i inne.

  policyjny kursant – 3745 zł netto;
  początkujący policjant – 4908 zł netto;
  dzielnicowy – 5551 zł netto;
  detektyw, asystent 5988 zł netto;
  dyżurny, specjalista 6600 zł netto;
  kierownicy referatów – 6913 zł netto;
  naczelnik wydziału – 7110 zł netto;
  referent 5233 zł netto;
  ekspert 7992 zł netto;
  komendant miejski – 9108 zł netto;
  komendant powiatowy – 10 358 zł netto;
  komendant wojewódzki 13 478 zł netto;
  komendant główny Policji – 20 580 zł netto

  A taki, co ruchem kieruje, jak Pazura w „Psach 2”? Bo ja bym chciał, a nie wiem.

  Taki jak Pazura to netto jakieś 6,5-7 tyś 👮🚔

  Emerytura emeryturą ale ostatnio miałem wątpliwa przyjemność poznania dwóch policjantów. Wiek około 50 tki, wzrost ok 175, waga ok 120 kgz brzuchami jak bębny. Jak oni przechodza badania sprawnościowe?

  A testy lekarskie?

  Gdy mieli badania, byli szczupli 😎

  A jak mieli testy?

  O to teraz będzie bezpiecznie. Szwagier R.Petru?

  Jaki z niego Pabianiczanin. Ślązak od zarodka. Przemek już naprawdę nie ma o czym pisać.

  Zdecydowanie łodzianin.

  Są też ludzie co identyfikują się jako helikopter bojowy. Czy tego typu deklaracje wbrew faktom należy traktować poważnie?

  Jedna trzecia pabianiczanek rodzi w Matce Polce. Czy to oznacza, że mamy jedną trzecią łodzian?

  o przepraszam ja jestem z pola kapusty!

  To zależy kim się czujesz, ale z urodzenia to jednak łodzianinem. Więc pewnie to sam inspektor musi sie wypowiedzieć, bo Ślązakiem jest na pewno. A jeśli nie istnieją żadne wypowiedzi na ten temat lub nie wiesz tego z jakichś innych źródeł to nazywanie go pabianiczaninem jest bardziej lub mniej celnym strzałem najwyżej. No chyba że uznajemy za pabianiczanina każdego mieszkańca Pabianic wtedy okej

  Last edited 27 dni temu by Sz

  Powołując się na głosy sumienia: jeśli najszczęśliwsze czasy Waszego żywota związane są z Pabianicami, macie prawo nazywać się Pabianiczaninami 🤪

  Ja osobiście najlepsze pierożki i polędwiczki zawsze konsumowałem w powiecie pabianickim więc czuję się Pabianiczaninem 😈