Strona główna Sport Piłka ręczna Pabianicki szczypiornista w półfinale MP

Pabianicki szczypiornista w półfinale MP

0

16-letni pabianiczanin awansował z Anilaną Łódź do półfinałów Mistrzostw Polski w piłce ręcznej (na zdjęciu 4 z prawej w górnym rzędzie).

Kacper Włodarczewski, bo o nim mowa jest wychowankiem pabianickiego Pabiksu, ale od wakacji reprezentuje barwy zespołu juniorów młodszych UKS Anilany Łódź. Gra na prawym albo środkowym rozegraniu.

W rozgrywanym w Łodzi turnieju ćwierćfinałowym Anilana rozpoczęła od wygranej 29:28 z Szczypiorniakiem Olsztyn (2 bramki Kacpra), potem przegrała 29:33 z MKS-em Wrocław (8 bramek Kacpra), a w decydującym o awansie meczu pokonała 29:25 Olimpię Piekary Śląskie (5 bramek Kacpra).

Dzięki temu zespół pabianiczanina zajął 2. miejsce w turnieju ćwierćfinałowym i awansował do 16 najlepszych drużyn w Polsce. Turniej półfinałowy odbędzie się w dniach 2-4 maja w Kielcach, gdzie rywalem mistrza województwa łódzkiego będą: Vive-Targi Kielce, Stal Mielec oraz Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Co warte podkreślenia Anilana grała przez cały turniej mocno osłabiona kilkoma kontuzjami. Trener Robert Sobór miał do dyspozycji zaledwie 7 zawodników z pola.

Fot. Zbiory prywatne.

REKLAMA