Strona główna Aktualności Pabianicka policja otrzyma wsparcie. Nowi mundurowi już po ślubowaniu

Pabianicka policja otrzyma wsparcie. Nowi mundurowi już po ślubowaniu

8
Dziś (23 czerwca) w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Siedmioro z nich trafi do Pabianic, jednak stanie się to dopiero w przyszłym roku.

Pod skrzydła naszej komendy trafią 2 kobiety i 5 mężczyzn. Łącznie łódzki garnizon zasiliło 100 osób w proporcji 70 policjantów i 30 policjantek. Teraz czeka ich siedmiomiesięczne szkolenie podstawowe w szkołach policyjnych.

To już drugi nabór do policji w tym roku. Pierwszy, złożył ślubowanie 15 marca. 88 przyjętych wtedy osób uczy się właśnie nowego rzemiosła za murami szkół.

foto: KWP Łódź

Policja prowadzi nabór w swoje szeregi w systemie ciągłym. Kolejne nabory na rok 2022 odbędą się 2 sierpnia, 19 września i 29 grudnia.

Aby dostać się do policji kandydat musi przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, na który składają się test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny i wywiad środowiskowy. Przyszły policjant musi również wykazać się zdrowiem przed komisją lekarską.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

na bezrybiu i rak ryba

Jakie dzieciaki…

to Gimnazjum już można iść do Policji?

można powiedzieć, że tworzą młody i dynamiczny zespół.

Ale dzieci. Szkoda tylko, że nadal przyjmują kobiety i potem nikt z nimi nie chce chodzić na patrole, bo strach.

A który facet ci pójdzie jak w innych pracach jak budowlanka albo usługi zarobisz kilka razy więcej a emerytura 60% po 25 latach obecnie to żaden rarytas.

Najważniejszą zasada bezpiecznej służby to 100% zaufania do swojego do kolegi / kolegów z patrolu. A cóż tutaj widzimy – większość nie spełnia warunków bezpiecznej słùżby bo glock swoje waży.

Tacy we wzroście prezesa