Strona główna Aktualności Z miasta Pabianiccy policjanci z ważnymi odznaczeniami

Pabianiccy policjanci z ważnymi odznaczeniami

15
Troje policjantów z pabianickiej komendy odebrało medale imienia podkomisarza Andrzeja Struja.

13 lutego 2023 roku, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, wręczył medale im. podkomisarza Andrzeja Struja zasłużonym funkcjonariuszom z całego kraju. Odznaczenie to ustanowiono 2 lata temu, na cześć tragicznie zmarłego policjanta, który zginął od ciosów nożem, po tym jak 10 lutego 2010 roku podczas urlopu interweniował wobec chuliganów niszczących tramwaj. Policjant podczas tragicznej interwencji poza służbą wykazał się niebywałą odwagą i za taką postawę otrzymują odznaczenia kolejni funkcjonariusze.

Do Pabianic z medalami wrócili: młodszy aspirant Agnieszka Chodzicka oraz sierżant sztabowy Wojciech Kopytowski i starszy posterunkowy Kamil Gryś.
Funkcjonariuszka odebrała odznaczenie z zdarzenie z 2021 roku, gdyż nie mogła uczestniczyć w ostatniej uroczystości. W październiku tamtego roku wraz z sierżantem Damianem Majdą (odebrał odznaczenie rok wcześniej) wyciągnęli z płonącego budynku przy ul. Pięknej mężczyznę i dwie kobiety. Po bohaterskiej interwencji z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafili do szpitala.

Natomiast Wojciech Kopytowski i Kamil Gryś zostali odznaczeni za ratowanie osób z pożaru przy ul. Łąkowej 11 grudnia 2022 roku. Policjanci byli na miejscu jeszcze przed strażakami i rozpoczęli ewakuację. Weszli do środka kamienicy i ewakuowali 10 lokatorów na zewnątrz budynku. Następnie klatką schodową weszli na ostatnie piętro, skąd wydobywał się gęsty, czarny dym. Znaleźli tam na korytarzu leżącego mężczyznę. Lokator leżał nieruchomo na podłodze. W trakcie próby wydobycia mężczyzny z miejsca zagrażającego jego życiu, na miejsce przybyła straż pożarna, która udzieliła im wsparcia. Wraz ze strażakami wyniesiono mężczyznę przed budynek, gdzie podano mu tlen, a następnie przekazano pod opiekę medyczną.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Już po zdjęciu widać, że to śmiałek, a nie dziewczyna. Bałbym się takiego „sąsiada” po swojej prawej. Lewej z resztą też.
A tak na poważnie. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie: kto ( celowo z małej litery ) jest szefem stojącej na straży prawa formacji, której jednym z zadań jest ściganie i karanie osób nieprzestrzegających prawa ?
Szacunek dla „szeregowych” policjantów za odwagę i niesienie pomocy zagrożonym.

Last edited 1 miesiąc temu by muskarac

gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Status pokrzywdzony. Amen.

w nagrodę proponuję dać głośniki BT

to oni w ramach wykonywania swojej pracy dostają po medaliku, a nie jak zwykli ludzie wypłatę? nie dziwię się ze tak krótko tam pracują..

Bo to są wybrańcy.
Żeby karać je.ać i poniżać
I medal się należy.

No raczej!

I tak trzymać 🔨🔨

To niebjest ich praca, mogli czekać na przyjazd straży pożarnej, a nie narażać swoje życie, bez odpowiedniego wyposażenia.
Brawo policjanci.

co ty nie powiesz – to oni co to ślubują to takie na niby tylko w godzinach pracy jest?

Czy według ciebie nieumiejący pływać policjant powinien wskoczyć do rzeki ratować tonącego? Odpowiedz tak, lub nie. Niech ludzie zobaczą, jakiś mądry.

Ślubują włażenie do płonącego budynku bez jakiegokolwiek zabezpieczenia sprzętowego w odzież i maski tlenowe ?

gen. insp. Panzerfaustyn

I mała literówka w tekście:
„odznaczenie z zdarzenie” – powinno być „za” zamiast „z”.

Dać milicjantom granatnik : )))))