Strona główna Na sygnale Pożary Spłonęła hala z częściami (ZDJĘCIA)

Spłonęła hala z częściami (ZDJĘCIA)

6
Pożar szrotu przy Karniszewickiej

Ponad 5 godzin paliła się hala z częściami samochodowymi przy ulicy Karniszewickiej. Strażacy od godziny 14.00 walczyli z ogniem. Ogromne kłęby dymu widać nawet w Łodzi i Łasku.

Kilkanaście zastępów straży pożarnej z powiatu (w tym 7 zastępów ochotników), a także zastępy z Łodzi i Łasku, pogotowie energetyczne, policja i straż miejska zaangażowane były w związku z palącą się halą z częściami samochodowymi przy ulicy Karniszewickiej 77. Na miejsce przybyli także ratownicy medyczni, bo jeden z pracowników został poparzony.

Stalowa hala niemal doszczętnie spłonęła. Na szczęście nikt nie znajdował się w środku. W hali znajdowało się za to dużo materiałów łatwopalnych m.in. opony, lakiery, ropa i olej napędowy. Spaleniu uległy także znajdujące się na szrocie obok hali fragmenty pojazdów. Dużą część pojazdów udało się jednak wywieźć.

Pożar był tak ogromny, że kłęby dymu widać było nie tylko na drugim końcu miasta, ale także w centrum Łodzi, Łasku czy Konstantynowie Łódzkim. Gaszenie udało się zakończyć dopiero po godzinie 19.00.

W czasie akcji ratunkowej w okolicach ulic Wspólnej i Lutomierskiej tworzyły się ogromne korki. Nie było wjazdu w ulicę Karniszewicką, a ruchem kierowała policja. Na miejsce dowożona była woda z hydrantu przy ZWiK-u.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty szacuje się na ponad milion złotych.

REKLAMA
Poprzedni artykułProjekt pabianiczan na głównej stronie gazeta.pl
Następny artykułKomendant ujawnił majątek
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zadzwońcie na komende jako głos ludu żeby tego barana policjanta co kieruje ruchem zmienili

W Dobroniu też było widać dym

pożar było widać aż z Retkini. A korki by sie nie tworzyły gdyby policjant potrafił kierować ruchem. Robił to tak: Wspólna centrum – Karniszewicka – Wspólna centrum – Karniszewicka – Wspólna centrum – Wspólna Piątkowiska.
A od Piątkowiska nadjeżdżało najwięcej auto i tam był korek gigantyczny.

P.S. Serwer wam nie wyrabia 🙂

W Łodzi z samego centrum (łąkowa/mickiewicza) bylo widać

gówno prawda byłem akurat tam po czesci i wiem jak to sie zapaliło

to podziel się 🙂
zwarcie to przez strażaków jest najczęściej wpisywane