Strona główna Aktualności Z miasta Ogólnopolska akcja policji na drogach

Ogólnopolska akcja policji na drogach

12
Wzmożone siły policjantów z wydziału drogowego pojawią się na naszych drogach w piątek 11 września. Na ten dzień zaplanowano ogólnopolską akcję „Prędkość”.

– Nadrzędnym celem działań będzie zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem – informują policjanci.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na co dzień pochowani w komendach i skrzętnie ukryci policjanci i policjantki rozpoczną na jeden dzień „akcję”. Nie po to żeby było ogólnie bezpieczniej ale żeby nałapać punktów do awansów, nagród i premii. Staną zaczajeni gdzieś w krzakach i będą łapać na radar kierowców w szczerym polu na pustkowiu albo na bezdurnych ograniczeniach prędkości na ziemi niczyjej. W tym samym czasie przed szkołami i na osiedlach w dalszym ciągu będą odbywać się agresywne wyścigi SUV – ów z Wieśwagenami. Na następny dzień wszystko wróci do normy i nadal tylko co jakiś czas będą dopisywane ilości zabitych w niebezpiecznych miejscach. Tak… Czytaj więcej »

taki policjant to musi mieć fajnie!:) na codzień sobie siedzi i tylko jeden dzień robi sobie akcje i już ma punkty do awansu, nagród i premii:). Ciekawi mnie czy to jest jeden dzień w roku czy w miesiącu? Mogła byś Aniu wypowiedzieć się jako ekspert dogłębniej na ten temat? Zapewne mimo nagłośnienia akcji, zostałaś złapana w na radar w szczerym polu jak jechałaś ursusem c330 z pługiem orać po żniwach:) a policjanci byli schowani w krzakach. Adolf i stalin też łapali na radar? pewnie dlatego wybuchła wojna bo Adolf uzbierał więcej punktow, MO,UBP,UB,ITD,ITP,MIŚ to sedziowie tej zabawy w zbieranie punktów,… Czytaj więcej »

Masz rację Marcin. A pomyśl sobie jak żołnierze mają dobrze. Siedzą sobie w koszarach i NIC nie muszą robić żeby dorobić sobie punktów do premii awansów i nagród. Nie muszą wyjechać do akcji nawet raz w miesiącu ani w roku. Nawet przez 15 lat nigdzie nie muszą wyjechać,bo nie ma wojny po czym odchodzą na emeryturę.
Najwyraźniej pani Ania nie wie, że policjanci to mają przerąbane w porównaniu ze strażakami i żołnierzami. No tak, ale pewnie żaden strażak ani żołnierz nie ukarał nieprzestrzegającej przepisów pani Ani więc pani Ania nie napisze żadnego laboratu na ich temat.

Hee:) Myślę, że pani Ania wie wkońcu tak się rozpisała na temat pracy w tej formacji, brzmi to nawet jak raport. No faktiko! jeszcze ci żołnierze, idzie se taki wojskowy do jednostki i tam czeka na wojne bo tylko to nalezy do jego obowiązków. A nie.. jeszcze musi grochówki nagotować dla sztaboli:) i o 15:30 wraca se do mieszkania które dostał od WOG-u:). Droga Aniu jeśli to czytasz to w KPP Pabianice jest 28 wakatów przeczytaj sobie artykuł ŻP z 04.07.2020. Aplikuj też możesz mieć lekką robote, premie,awanse i nagrody:) tylko będziesz musiała punkty zbierać:)

W Pabianicach ich nie będzie…. bo nie da się prędkości rozwinąć w tych korkach. Zawsze mogą stanąć przy przejeździe kolejowym na torowej. Jak opuszczony jest szlaban to kierowcy z łaskiej blokują całe daw pasy w jednym kierunku, następnie wyprzedzają na przejeździe kolejowym mimo częściowo zamkniętych rogatek. Karetka nie ma szansy przejechać. Codziennie o godzinie 7.50 i 8.10.

konfident, tfu!

Prędkość przekraczana jest znacząco w miejscowość Rydzyny, Pawlikowice (pierwsze), Piątkowisko. To teraz główne drogi przelotowo dojazdowe. No ale jak się nie zadzwoni i nie zgłosi to nie staną. Wiec ten wpis można potraktować jako zgłoszenie.

Antek co ty piepszysz 🙂

na jutrzkowickiej lub kilińskiego niech się złodzieje ustawią z tym pistoletem!

Goniąc zielone na trójce do odciny mam 140 🙂 ijedensześć

Last edited 2 lat temu by Mihał

Będą sprawdzać prędkość w tych korkach? To się narobią!

Pewnego „łikendowego wieczoru” założyliśmy kamizelki i robiliśmy zdjęcia z pola, później przenieśliśmy się nazatoke autobusową. Podjechał autobus i z radyjka autobusowego usłyszeliśmy że w Bychlawie stoją 😀

Last edited 2 lat temu by Mihał