Strona główna Styl życia Oceniamy, ale również możemy pochwalić

Oceniamy, ale również możemy pochwalić

0

Do skrzynek pocztowych mieszkańców Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej już po raz drugi trafiły ankiety. Dzięki nim możemy ocenić m.in. czystość klatek schodowych oraz to, w jakim stopniu zadbana jest zieleń wokół naszych bloków, ale również jak działają urządzenia techniczne, które na co dzień konserwują i naprawiają służby techniczne spółdzielni.

Pierwsza edycja ankiet, wśród Mieszkańców Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej została przeprowadzona jesienią zeszłego roku. Okazało się wówczas, że ten sposób komunikacji spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem samych Mieszkańców. W odpowiedzi zwrotnej do Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej wróciło wiele kwestionariuszy, w których ankietowani bardzo chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, co do obowiązków wykonywanych przez pracowników pabianickiej spółdzielni. Okazało się także, że wielu Mieszkańców spółdzielni zauważa trud włożony w jak najlepsze wypełnianie swoich zadań, zarówno przez pracowników gospodarczych, jak i administracyjnych Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W zeszłorocznych ankietach znalazły się bowiem również pochwały i słowa uznania. Wielu Mieszkańców zauważa już, że spółdzielnia to taki zakład , który pracuje 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku.

– Dzięki Państwa opiniom mogliśmy podziękować i nagrodzić tych z pracowników, którzy w oczach naszych Mieszkańców wyróżnili się sumiennością, ale i życzliwością, wysoką kulturą osobistą oraz pogodą ducha. Takich ocen było naprawdę dużo, co niezmiernie mnie cieszy. Również dzięki tym ankietom wskazano nam miejsca, których estetykę i funkcjonalność powinniśmy poprawić, udoskonalić – informuje Wacław Przybylski, prezes Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zeszłorocznymi ankietami, w tym roku Mieszkańcy Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej również mogą podzielić się swoimi opiniami za pomocą kwestionariuszy, które ponownie trafiły do skrzynek pocztowych Mieszkańców spółdzielni.

Jak przyznaje prezes, opinie i oceny Mieszkańców są szczególnie ważne w odniesieniu do pracy gospodarzy, jak i konserwatorów, w tym hydraulików i elektryków, ale także pracowników administracyjno – biurowych, z którymi na co dzień mają kontakt Mieszkańcy Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Stąd właśnie w ankietach pytania o szeroki zakres obowiązków pracowników, dotyczące czystości placów zabaw, szybkości i dokładności odśnieżania chodników, grabienia liści, koszenia trawy, a w przypadku konserwatorów usuwania przecieków wody, wymiany zaworów, naprawy gniazdek elektrycznych, czy sprawdzania bezpieczników.

Tegoroczna ankieta to jednostronicowy arkusz, którego wypełnienie zajmuje dosłownie chwilę. W pytaniach zamkniętych skala, jaką respondenci mają do dyspozycji to punktacja od 1 do 10, z czego 1 oznacza zupełny brak zadowolenia, a 10 to całkowite zadowolenie.

Mieszkańcy, którzy z władzami Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej chcą podzielić się dodatkowymi uwagami, mogą zrobić to dzięki pytaniom otwartym, w specjalnej rubryce, poświęconej uzupełniającym komentarzom.

I tym razem w ankietach przygotowano miejsca na ewentualne ciepła słowa dla tych z pracowników Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, z działań których Mieszkańcy spółdzielni są szczególnie zadowoleni. Dlatego też możemy ocenić ich życzliwość i pomoc oraz staranność, sumienność i zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków.

Kwestionariusz ankiety jest zupełnie anonimowy. Jedyne dane, jakie należy podać to adres i numer bloku (z pominięciem numeru mieszkania). Informacje te pozwolą władzom Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej na identyfikację administracji oraz obszaru, które poddaliśmy ocenie.

Wypełnione ankiety można składać w administracjach Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Zamkowej 42/44 lub w portierni w Dziale Gospodarki Remontowej przy ul. Śniadeckiego 10. Na ich uzupełnienie i dostarczenie mamy czas do 30 listopada.

– Każda Państwa odpowiedź będzie dla mnie bardzo cenna i ułatwi wprowadzenie w spółdzielni kolejnych zmian, tak aby mieszkanie w naszych blokach stawało się coraz bardziej komfortowe – podkreśla prezes Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Warto wiedzieć, że w pabianickiej spółdzielni zatrudnionych jest aż 95 gospodarzy, z czego największa ich liczba pracuje na terenach administracji nr 3 i 4. O prawidłowe funkcjonowanie rur wodnych w blokach dba aż 19 hydraulików. Za elektryczność w budynkach Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej odpowiada 8 elektryków, a za drobne naprawy i remonty 18 konserwatorów ogólnobudowlanych.

REKLAMA
Poprzedni artykułFamilia HP na RAP Lokal 4 (ZOBACZ PROMO)
Następny artykułPoległ na kręgosłupie