Strona główna Aktualności Nowy ranking szkół średnich. Jak wypadły nasze placówki?

Nowy ranking szkół średnich. Jak wypadły nasze placówki?

19
I LO.

W czwartek ogłoszono wyniki XXVI Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024. 

W najbardziej oczekiwanym zestawieniu wskazującym 1000 najlepszych polskich liceów (oraz 500 techników) I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego znalazło się na 350 miejscu w Polsce, spadając z miejsca 309 zajętego w roku 2023. Natomiast II LO im. Królowej Jadwigi zajęło okrągłą 500-tną pozycję (poprawiając swój wynik z zeszłego roku – 613 miejsce). Niestety żadne z pabianickich techników nie znalazło się w rankingu 500-set najlepszych.

Mający swoją ponad 25-letnią tradycję Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2024 jest tworzony za pomocą danych pochodzących z źródeł zewnętrznych (baza Systemu Informacji Oświatowej, dane dotyczące wyników egzaminu maturalnego z OKE, dane z komitetów głównych olimpiad przedmiotowych).

W tegorocznym rankingu analizowano wyniki 1431 liceów ogólnokształcących i 1231 techników.

Warunkiem zgłoszenia szkoły do rankingu jest: minimum 12 maturzystów zdających maturę w 2023 roku oraz wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Głównym celem „Perspektyw” jest ułatwienie uczniom wyboru szkoły ponadpodstawowej.

Dyplomy za miejsca na podium wręczyła nowa Minister Edukacji – Barbara Nowacka.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Świat się zmienia, a w wraz z nim edukacja jej poziom, oczekiwania i wpływ organizacji pozarządowych mogących wejść do szkoły i realizować wyzwania 21 wieku. Nie samym chlebem człowiek żyje i nauka rankingi, wykształcenie nie jest najważniejsze w pabianickich szkołach technicznych. Nasze technikum w porozumieniu z Muzeum Pabianice z sukcesem realizuje plakatowanie polowy szkoły w informacje historyczne nie mające żadnego związku z tradycyjnymi rankingami. Młodzież ochoczo bierze udział, bądź jest skutecznie zachęcana ocenami, plusami za aktywność, punktami z wolontariatu do uczestnictwa w marszach, odczytach, akademiach, sprzątaniu miejsc historycznych, czy jakże potrzebnym sadzeniu żonkili. Nie samym chlebem człowiek/młodzież żyje, a podziękowania… Czytaj więcej »

Widać po tym wpisie, że za twoich czasów poziom edukacji nie był zbyt wysoki. Ciekawe, co miało na to wpływ? Wygląda, że ochoczo brałeś udział w wagarach.

Widać miałeś same piątki z czytania tekstu ze zrozumieniem, odpowiadania na zadane pytanie, nawiązanie do tematu/zagadnienia, odpowiadanie pełnym zdaniem.
Ps. IQ5 nie musisz się maskować

To nie zrozumiało ironii. Festiwal rozpraszania i odrywania od nauki w liceach trwa od lat w najlepsze. Z jednej strony w większości nauczyciele to są totalne lenie i miernoty a z drugiej uczniowie w większości również nieambitne lenie i miernoty. Gdyby ten wskaźnik zaangażowania nauczycieli w pracę a z drugiej uczniów w naukę był chociaż trochę powyżej 1,0 to byłby postęp ale od lat jest to grubo poniżej 1,0 więc 0,9×0,9=0,81 itd. Trzeba by zmienić system edukacji, rozpędzić to całe towarzystwo rozleniwionych i oderwanych od rzeczywistości ciotek ze szkół i zmienić kadrę na młodą i ambitną. Do tego jednak potrzeba… Czytaj więcej »

To nie mogło zrozumieć, bo to nie było napisane po polsku.
To ❤️

7897336.6

5G tak zwany niby Polak 🫵

Nie można mieć ilorazu inteligencji na poziomie 5. Ani stosując metodę Wechslera, ani Ravena, ani nawet Bineta-Simona. Ale skąd ty możesz to wiedzieć…

5G przestań pić jak masz klawiaturę w rękach

Kiedy zaczniesz pisać po polsku, prawdziwy Polaku?
To bardzo zabawne, gdy na temat nauki wypowiadają się ci, którzy do szkoły mieli pod górkę. I nie była to Zielona Górka. Chyba, że na wagarach.

Last edited 1 miesiąc temu by Epab

Oj 5G jak mi przykro promieniowanie cię popaliło? Umówmy się niby Polaku, czy ilu was yam.jest, jak masz z kłopot ze zrozumieniem, to nie odpowiadaj na tekst, który nie jest po polsku .

Możesz się umawiać z kim chcesz, ale na pewno nie ze mną 😁😁😁. Nie umawiam się z takimi, którzy nie potrafią się wysłowić w ojczystym języku.

Jeśli pabianickie ogólniaki zostały ujęte w tym rankingu, strach pomyśleć jakie szkoły są niżej.

Na miejsce w rankingu mają wpływ wyniki uczniów, więc obrażasz zarówno uczniów jak i absolwentów tych szkół. Ciekawe jaką ty znamienitą szkołę ukończyłeś?

Bywało na pewno lepiej …

2012 II LO 186
2016 284 (ILO) i 414 (IILO)

Dziwne kryteria rankingu. Najwidoczniej wystarczy, by nauczyciele na egzaminie maturalnym pozwolili uczniom ściągać albo sami im podpowiadali – wówczas wyniki będą lepsze i paradoksalnie szkoła zostanie uznana za najlepszą w kształceniu uczniów. A swoją drogą – naprawdę ktoś uważa, że wyniki maturzystów są odzwierciedleniem poziomu nauczania? To jak z obwinianiem selekcjonera reprezentacji za przegraną piłkarzy – kiepsko grasz, przegrywasz. Skoro w tej samej klasie prowadzonej przez tego samego nauczyciela są dzieci, które wszystko rozumieją i dostają 5-tki i są dzieci, które uczą się słabo i dostają 1-ki, to jest to kwestia dziecka, nie nauczyciela. Oczywiście ktoś powie, że pewnie ci… Czytaj więcej »

Zwyczajnie każdy człowiek i każdy uczeń ma inny sposób przyswajania wiedzy, są wzrokowcy którzy mają fotograficzną pamięć, są słuchowych którym wystarczy słuchanie z lekcji i są aktywni którzy muszą coś robić na lekcji (np. rysować, coś układać ) poza tym uczeń uczy się od kogoś kogo lubi i to są znane zasady od wielu lat i wszyscy nauczyciele o tym wiedzą, bo chodzą na szkolenia w Centrum Kształcenia Nauczycieli. Jeśli szkoła zamiast wzorów, regułek, osób ze świata nauki, noblistów, poświęca pół swojego skrzydła budynku , 2 piętra na plakatowanie spraw nie związanych kompletnie z nauką ani z historia szkoły ani… Czytaj więcej »

Jak już przy nauce jesteśmy, to warto od dziś, aż do 2 lutego popatrzeć w niebo. Codziennie, a czasem nawet dwa razy dziennie, będzie widoczna nad Polską przelatująca stacja kosmiczna ISS. Przy odrobinie szczęścia związanego z czystym niebem (dla szurii: niebem nieopryskanym chemtrialsem) można ją zobaczyć gołym okiem. Przez lornetkę widok jest już super, nie wspominając o najzwyklejszym dziecięcym, prostym teleskopie. 18 stycznia -hit. Można zobaczyć stację ISS wraz z załogowym statkiem kosmicznym Crew Dragon – o ile wystartuje zgodnie z ustalonym czasem (dla foliarzy: nic nie wystartuje, bo nikt nie lata w kosmos). 30 stycznia do tych dwóch obiektów… Czytaj więcej »

Last edited 1 miesiąc temu by 5G Falcon 9R

Jak czytam zwrot „prawdziwy Polak” to już wiem, że jesteś idiotą. Chętnie prześledzę twoje drzewo genealogiczne albo lepiej DNA i dowiem się z iloma szwedzkimi, pruskimi, bolszewickimi czy niemieckimi okupantami twoje babki nawiązały bliższe stosunki, o czym nawet nie wiesz. Prawdziwy Polak… Ksenofob pozbawiony tolerancji; wierny kościołowi pełnemu alkoholików i zboczeńców, a grzeszący częściej od ateistów; wyborca wiadomo jakiej partii…

Muszę ci powiedzieć, że nic nie zrozumiałeś. I jeszcze, że nic nie zrozumiałeś. A ponadto, że nie zrozumiałeś. Przeczytaj jeszcze raz, bo nic nie zrozumiałeś.