Strona główna Aktualności Nowe logo Konstantynowa Łódzkiego budzi skrajne emocje

Nowe logo Konstantynowa Łódzkiego budzi skrajne emocje

1

Logotyp został wybrany w konkursie łódzkiego ASP i budzi wiele emocji w mieszkańcach Konstantynowa. Jak wygląda zwycięska praca?

Wedle opisu z księgi znaku, logo zainspirowane jest układem ulic w centrum Konstantynowa – Zgierskiej, Łaskiej, Jana Pawła II i Łódzkiej. Otaczają one Plac Kościuszki, na którym w XIX wieku oficjalnie powstało miasto. Logo ma również nawiązywać do włókienniczych tradycji Konstantynowa Łódzkiego oraz reprezentować jego dynamiczną chęć rozwoju i gotowość do inwestycji.

Konstantynów Łódzki - logo

Zdania mieszkańców są podzielone. Wśród większości budzi rozbawienie, pojawiły się porównania do swastyki i tradycyjne pytania jaki był koszt zakupu praw autorskich do zwycięskiej pracy. Oto kilka komentarzy umieszczonych na profilu miasta na Facebooku:

skoro tak to mam nadzieję, że nowe logo – konstantynowska „SWASTYKA”- juz jutro „przyniesie szczęście”

„Takie ło ani słowiańskie czy asteckie z niczym się nie kojarzy

Mamy piękny herb po co nam logo, ile kosztowało logo, burmistrzu zapłać ze swoich pieniędzy za to logo, miasto tonie w długach a ty wydajesz na BZDURY, po twoich rządach zostawisz nam tylko popiół. WSTYD.

Autor logotypu, Łukasz Aleksandrowicz doktor sztuk pięknych na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika za zwycięstwo w konkursie otrzymał 1000 zł. Komisja oceniająca prace składała się z rektor łódzkiego ASP prof. Jolanty Rudzkiej – Habisiak oraz dwóch prorektorów – prof. Mariusza Łukawskiego oraz prof. Mariusza Włodarczyka.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

wszystkim się nie dogodzi