Strona główna Aktualności Z miasta Nowe lampy umożliwią treningi po zmroku

Nowe lampy umożliwią treningi po zmroku

2
fot. MUKS Włókniarz
Na boisku za placem, na którym stała hala OBT rozpoczęły się prace związane z budową oświetlenia. Dzięki niemu piłkarze będą mogli korzystać z boiska, gdy zrobi się ciemno. Kiedy? To na razie pytanie bez odpowiedzi. 

Inwestycja miała zakończyć się do połowy grudnia, tymczasem… właśnie się rozpoczęła. Wykonawca (firma z Pabianic) zamierza zwrócić się do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z prośbą o wydłużenie terminu realizacji przedsięwzięcia.

– Wiemy, że takie pismo ma wpłynąć, ale jeszcze go nie otrzymaliśmy i nie znamy uzasadnienia. Jeśli nie będzie przekonujące, naliczymy przewidziane w umowie kary, w wysokości 100 zł za każdy dzień opóźnienia – mówi Piotr Adamski, dyrektor MOSiR.

Póki co na boisku pojawiły się wykopy i ciężki sprzęt. Efektem robót będzie sześć słupów oświetleniowych, na których zostanie zamontowanych czternaście lamp. Dla piłkarzy to o tyle ważne, że umożliwi im treningi wieczorami, w sytuacji, gdy jeszcze przez kilkanaście tygodni nie będą mogli korzystać z dużego boiska, na którym wymieniono nawierzchnię.

Koszt nowego oświetlenia wyniesie 70 tys. zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Na boisku za placem, na którym stała hala OBT”….tylko jeszcze jakby szanowna pani dziennikarka napisała gdzie jest boisko lub plac, nie mówiąc już o tajemniczym OBT 🙂 ….

OBT-obiekt bezpieczny technicznie…