Strona główna Aktualności Biznes Niemcy, Japończycy, teraz czas na Chińczyków

Niemcy, Japończycy, teraz czas na Chińczyków

8
Tutaj ma powstać centrum logistyczne
Tereny przy ul. Giełdowej w Ksawerowie przyciągają inwestorów. Magazyny chce tutaj budować GLP – potężna firma specjalizująca się w zarządzaniu inwestycjami w obszarze logistyki i wynajmu nieruchomości magazynowych.

To własnie tu – tuż przy granicy gminy Ksawerów i Łodzi inwestują światowe marki. Przy ul. Giełdowej stanęła już niemiecka fabryka Miele, firmy produkującej wysokiej klasy sprzęt AGD.
Kończy się budowa fabryki Nippon Seiki. Japoński koncern będzie produkować w Ksawerowie wyświetlacze typu Head-Up Display (HUD). Jest to innowacyjna technologia, dzięki której dane, np. dotyczące prędkości, nawigacji czy eksploatacji poszczególnych części samochodowych są wyświetlane na szybie w taki sposób, aby kierowca cały czas mógł być skupiony na drodze, bez konieczności spoglądania na deskę rozdzielczą. Fabryka ma blisko 10 tys. m². Rozpoczęcie masowej produkcji planowane jest na kwiecień 2022 roku.

Japońska fabryka powstała w 10 miesięcy

Kolejne tereny usytuowane tuż przy trasie S14 wykupił chiński gigant (przejęcie firmy Goodman) zajmujący się budową i wynajmem powierzchni magazynowych. Na terenie ustawiony został wielki baner z napisem „Tu powstanie twój magazyn”. GLP ma już w Polsce kilka centrum logistycznych (m.in. w Łodzi, Poznaniu czy Gdańsku), z których korzystają m.in. DHL, Amazon, Lidl czy H&M.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Proszę o informację nt. zwolnień z podatków tych 3 gigantów wysokiej klasy oraz wplyw na lokalny rynek pracy / placy. Wszystko jest policzalne – wiec prosze o wyliczenia. Czy w/w firmy maja obowiazek zatrunienia osob lokalnych by wspomoc lokalne spolecznosci – czy tylko beda degradowaly srodowisko, korzystaly z ulg – a lokalni nic z tego nie zobacza?

Szkoda, że nasi rajcy nie uczą się od sąsiedniej gminy jak przyciągać inwestorów… Chyba że u nas już taka tradycja… Światowe firmy budują się po sąsiedzku, a nasi ograniczają się tylko do „umilania” życia w mieście. Wojewódzką już zaorali, jeszcze trochę zaorają zamkową i całe centrum. A może się wstydzą, że inwestor będzie zirytowany półgodzinną podróżą od granicy miasta do prezydium, później parkowaniem pod kauflandem, bo bliżej się nie da, więc lepiej ich przepędzić za miedzę… Pabianice mają sporo placu pod inwestycję, więc może zacznijcie zachęcać inwestorów, bo puki co jedynie skutecznie przeganiacie pieniądze z miasta…

GLP jest już też w Pabianicach jak autor nadmienił przejęli goodmana czyli magazyn przy Lutomierskiej

W Ksawerowie widać, że Wójt dba o gminę i myśli. Wziął na wice młodego człowieka z PIS i wykorzystują wszelkie możliwości. Mają już
miele, maja fabrykę wyświetlaczy ciekłokrystalicznych i teraz będzie kolejna inwestycja. Brawa dla Ksawerowa.
A Pabianice mają Grzesia, co czego się nie dotknie to zawali 🙁 Ale za to Trzaskowskiego witał jak króla 🙂

Co ty bredzisz. Przecież wójt nie ma żadnego wpływy na te inwestycje. Te działkę kupiła prywatna firma od prywatnych ludzi. Plusem Ksawerowa jest lokalizacja i dostęp do trasy S14. Podobne tereny mają Pabianice na ul. Lutomierskiej i tam tez są firmy i magazyny.

Raczej nie tak liczne, bo autobusy miejskie tam nie zaglądają. Sądzę, że we wszystkich zakładach razem wziętych jest mniej pracowników niż tam w jednym.

Właśnie przez taką niewiedzę w Pabianicach nic nie mamy. Politykę trzeba umieć, a Ksawerów umie.

Cóż za wysyp malkontentów przy piątku, wyciągnijcie zaskórniaki i wybudujcie magazyn, będzie Polski i będziecie płacić podatki bez ulg