Strona główna Na sygnale Kryminalne Nielegalny interes u byłego prezydenta miał związek z pseudokibicami?

Nielegalny interes u byłego prezydenta miał związek z pseudokibicami?

1

Jak wynika z informacji, do których jako pierwszy dotarł portal EPAinfo, były prezydent Pabianic usłyszał prokuratorskie zarzuty. Okazuje się, że w sprawę wmieszani są także pseudokibice.

Jak informują policjanci z Łodzi, wstępnie straty szacowane przez firmy sięgają nawet kilku milionów złotych.

– Policjanci z komendy wojewódzkiej z Łodzi, z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców, od pewnego czasu zbierają informacje na temat osób, które trudnią się nielegalnym handlem alkoholem i tytoniem bez polskich znaków akcyzy oraz innymi produktami z podrobionymi znakami towarowymi – informuje Joanna Kącka, rzecznik łódzkiej policji. – Podczas prowadzonych 9 czerwca 2017 roku działań kryminalni dotarli na teren Pabianic. Wiele wskazywało na to, że w zlokalizowanej tam drukarni produkowane są podrobione opakowania do papierosów.

Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, ze tego dnia do drukarni podjechał citroen jumper, do którego ładowano tekturowe pudełka. Pojazd został zatrzymany do kontroli na ulicy Maratońskiej w Łodzi. Kierującym okazał się 45-latek związany ze środowiskiem pseudokibiców. W części bagażowej policjanci ujawnili 1500 pudełek do papierosów konkretnej marki oraz 15 000 wkładów do paczek.  Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu.

Tego samego dnia w pabianickiej drukarni funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości podrobionych opakowań do papierosów oraz matryce do drukowania opakowań m.in. do perfum. Na miejscu zatrzymano dwóch kolejnych mężczyzn w wieku 37 i 58 lat. Najstarszy z zatrzymanych to Paweł W. były prezydent Pabianic.

Niemalże w tym samym czasie policjanci dotarli do łódzkiego magazynu. Podczas przeszukania zabezpieczyli ponad 100 tysięcy opakowań z podrobionymi znakami towarowymi papierosów oraz różnych markowych perfum.

Łącznie podczas tej akcji policjanci zabezpieczyli około miliona opakowań z podrobionymi znakami towarowymi. Straty szacowane przez pokrzywdzonych producentów szacuje się wstępnie na co najmniej kilka milionów złotych. Trzech zatrzymanych usłyszało już zarzuty z ustawy Prawo własności przemysłowej co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował dozory policyjne. Sprawa ma charakter rozwojowy. To sąd ostatecznie zadecyduje czy były prezydent jest winny.

Były prezydent Pabianic i niegdyś komendant Chorągwi Łódzkiej ZHP po zakończeniu kariery politycznej został przedsiębiorcą. Jego firma wykonuje zlecenia m.in. dla miejskiego ratusza. Wspomaga też jedno z tutejszych stowarzyszeń, WOŚP oraz lokalnych krwiodawców.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie chce mi się wierzyć. Mam nadzieję że to.jakieś pomowienie. Szok.