Strona główna Sport Sport młodzieżowy Nie powtórzyły sukcesu sprzed roku

Nie powtórzyły sukcesu sprzed roku

0

Żeńska kadra wojewódzka koszykówki z pabianiczankami w składzie wraca bez medalu z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Rok temu reprezentacja województwa łódzkiego z rocznika 2001 dowodzona przez trener Izabelę Maj wywalczyła brązowe medale. W tamtej kadrze było aż 5 zawodniczek z Pabianic:Martyna Dolewa, Weronika Dolewa, Ewa Kielar, Julia Piestrzyńska i Gaja Włodarczyk. W tym roku w kadrze wojewódzkiej znalazły się dwie pabianiczanki tj. Natalia Janitzka i Paulina Szwej, ale sukcesu swoich starszych koleżanek nie powtórzyły. Województwo łódzkie zajęło 6. miejsce.

Łodzianki zaczęły turniej od porażki z województwem małopolskim 48:65. Najskuteczniejsza w łódzkiej ekipie była pabianiczanka, Paulina Szwej, która zdobyła 13 punktów, Natalia Janitzka dorzuciła 2 oczka. W drugim meczu nasza kadra po zaciętym meczu pokonała 74:71 województwo wielkopolskie i wciąż pozostawała w grze o wyjście z grupy. W spotkaniu tym Paulina odpowiadała za wyłączenie z gry najskuteczniejszej rywalki i wywiązała się z tego zadania bardzo dobrze dodatkowo zdobywając jeszcze 6 punktów, Natalia zanotowała 5 oczek.

W decydującym o awansie do fazy medalowej meczu łodzianki musiały uznać jednak wyższość koleżanek z pomorskiego przegrywając 45:68 (Janitzka 12 pkt., Szwej bez punktów). Z kolei w pojedynku o 5. miejsce zmęczone łodzianki uległy 38:64 kujawsko-pomorskiemu (Janitzka 4 pkt., Szwej 1 pkt.).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments