Strona główna Sport Piłka ręczna Nie ma na nich mocnych

Nie ma na nich mocnych

0

Szczypiorniści oldboje z Pabianic znów wracają z turnieju z najcenniejszym pucharem.
Półtora miesiąca temu wygrali turnieju oldbojów im. Waldemara Kukiełczyńskiego i Ryszarda Junga we Włocławku, a tym razem nie mieli sobie równych podczas III Turnieju Oldbojów w Piłce Ręcznej w Kleczewie.

Tym samym nasi zawodnicy obronili tytuł wywalczony tam przed rokiem. Wówczas w finale pokonali 12:7 Old Boys Koronowo, a w tym roku okazali się lepsi od Śląska Wrocław wygrywając po ciężkim meczu 7:5. Tegoroczna trzecia już odsłona turnieju w Kleczewie po raz pierwszy miała wymiar międzynarodowy. Zaproszono bowiem mistrza Ukrainy – Legion Kijów, który ostatecznie zajął 3. miejsce.

Oprócz wywalczenia najcenniejszego pucharu nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał nasz zawodnik – Tomasz Butryński.

Warto przypomnieć, że pabianiccy oldboje to także aktualni mistrzowie Polski w kat. +45.