Strona główna Dzieje się Naucz się japońskiego w Pabianicach. Skorzystaj z bezpłatnej lekcji pokazowej

Naucz się japońskiego w Pabianicach. Skorzystaj z bezpłatnej lekcji pokazowej

0

– Japoński to łatwizna – zapewnia dr Agnieszka Kozakiewicz, lektor języka japońskiego, współtwórczyni japonistyki na jednej z łódzkich uczelni, prywatnie miłośniczka i pasjonatka kultury i obyczajów Kraju Kwitnącej Wiśni.

„Pani od japońskiego” swoją wiedzę i miłość do tego kraju przekazuje zarówno dzieciom, jak i dorosłym, podczas cotygodniowych lekcji w pabianickiej szkole Optima.

– Bardzo ważna dla mnie jest konwersacja. Od pierwszych zajęć moi uczniowie mówią po japońsku. Objaśniam gramatykę, słownictwo i od razu przechodzimy do praktyki. Dorośli, zwłaszcza początkowo, mają większe obawy przed znakami kanji, podczas gdy dzieci i młodzież, którym znaki kojarzą się z rysowaniem, nie zaś z pisaniem, są nimi zafascynowane. Wraz z nabyciem umiejętności językowych grupy mają często różne oczekiwania. Młodsi uczniowie dopytują o zwroty z popularnych mang czy anime, podczas gdy starszych uczniów interesuje życie społeczne i biznesowe w Japonii. Jednak niezależnie od wieku wszyscy uwielbiają ciekawostki z Kraju Kwitnącej Wiśni i śmieszne znaczenia znaków – mówi dr Agnieszka Kozakiewicz.

Lekcje języka japońskiego pod czujnym okiem Pani Agnieszki ruszyły w Pabianicach na chwilę przed pandemią COVID-19. I choć przez zaistniałą sytuację zajęcia odbywały się w trybie on-line, we wrześniu ubiegłego roku wróciły do sali lekcyjnej przy ul. św. Jana 33. I jak się okazuje, osób chętnych do nauki tego języka w naszym mieście nie brakuje.

– Dlatego zapraszam do wzięcia udziału w bezpłatnej lekcji pokazowej. W ciągu 45 minut odczaruję mit, że język japoński jest trudny. Uczestników spotkania zapoznam z elementami kultury japońskiej oraz zaprezentuję ceremonię herbacianą, podczas której skosztujemy wspólnie zielonej herbaty.

Lekcja pokazowa odbędzie się w poniedziałek, 20 lutego, o godz. 19.00 w szkole Optima, mieszczącej się przy ul. św. Jana 33 w Pabianicach. Wszelkich informacji na temat poniedziałkowego spotkania, jak i regularnych zajęć, Pani Agnieszka udziela pod nr telefonu: 607 811 128 lub adresem email: agnieszka@wielkajaponia.pl

Jak rozpoczęła się przygoda Pani Agnieszki z Japonią?

– Języka japońskiego zaczęłam uczyć się w liceum, ponad 20 lat temu. Zafascynował mnie zarówno ten język, jak i kultura Japonii. Od tamtej pory podnosiłam swoje umiejętności i uczyłam się na co raz wyższych poziomach. Nauka i uczenie języków to moja ogromna pasja, tak jak i podróże. Ukończyłam filologię i historię. Zrobiłam doktorat i ukończyłam studia dla tłumaczy symultanicznych. Obecnie prowadzę zajęcia z języka japońskiego i języka angielskiego na wszystkich poziomach, uczę również języka biznesowego, przygotowuję do certyfikatów międzynarodowych, a także prowadzę szkolenia dla pracowników firm z kultury japońskiej oraz dla przebywających w Polsce Japończyków z kultury polskiej – mówi dr Agnieszka Kozakiewicz.

Dzięki swojej pasji do nauki języka japońskiego, dr Agnieszka Kozakiewicz miała okazję wielokrotnie odwiedzić Japonię. Nie tylko jako turystka, ale także jako przewodnik i pilot wycieczek.

– Zajmuję się także organizacją wyjazdów do tego kraju. Opracowuję cały plan zwiedzania, pomagam w kupnie tańszych biletów oraz zapewniam swoją opiekę na miejscu, podczas pobytu. Znając język i mając doświadczenie w podróżowaniu do Japonii wiem, że taka wyprawa jest jak najbardziej na polską kieszeń. Dlatego pomagam Polakom w tym przedsięwzięciu, bo kultura Japonii jest tak ciekawa, że nie sposób opisać ją w kilku zdaniach. Naprawdę warto choć przez chwilę poczuć jej wyjątkowy klimat.

Pani Agnieszka wylicza, co od razu zwraca uwagę obcokrajowców podczas pierwszej wizyty w Japonii – niesamowita grzeczność i punktualność Japończyków, bezpieczeństwo i czystość na japońskich ulicach, ale przede wszystkim przepiękne zabytki i krajobrazy oraz niesamowite smaki kuchni japońskiej.

– Serdecznie zapraszam na bezpłatną lekcję pokazową z japońskiego. Nauka tego języka jest naprawdę przyjemna, a przede wszystkim fascynująca i logiczna. To jak budowanie z klocków Lego. Moi uczniowie już po pierwszych lekcjach są zaskoczeni z jaką łatwością można się wypowiadać w tym języku. Japoński jest zdecydowanie prostszy niż nasz język polski i co ciekawe, ma tylko trzy czasy, co szczególnie doceniają uczniowie niezbyt przychylnie nastawieni do studiowania kilkunastu czasów w języku angielskim.

Więcej informacji na temat zajęć oraz metod nauczania dr Agnieszki Kozakiewicz, dostępnych jest na stronie internetowej www.wielkajaponia.pl.

REKLAMA