Strona główna Aktualności Biznes Nasza firma w Discovery

Nasza firma w Discovery

0

W Pabianicach gościła ekipa brytyjskiej telewizji Discovery Channel. Powstał u nas odcinek popularnego programu  „How do they do it”. Pierwsza emisja w polskiej wersji językowej już 1 czerwca.

Dokumentaliści z Discovery wzięli na warsztat pabianicką firmę odzieżową Corin, produkującą damską bieliznę. W najnowszej serii, która zostanie wyemitowana w 200 krajach świata widzowie będą mieli okazję zobaczyć jak wygląda produkcja idealnego biustonosza marki Corin.

Reporterów  zainteresowały unikatowe badania firmy, które były prowadzane przez ponad półtora roku wraz z Politechniką Łódzką i Centrum Zdrowia Matki Polki. Ich zadaniem było stworzenie optymalnego kształtu biustonosza.Ta pozornie niewielka część damskiej garderoby jest jednocześnie najtrudniejszą do skonstruowania. W całym cyklu produkcyjnym wymaga niezwykłej precyzji i dokładności.

Idealny biustonosz powstał w oparciu o wyniki badań naukowców z Politechniki, którzy na zlecenie pabianickiej firmy przeprowadzili cykl symulacji i analiz, aby ostatecznie przekazać marce Corin wytyczne do produkcji perfekcyjnych staników. W projekcie wykorzystano specjalistyczne kamery termowizyjne i urządzenia  oraz programy komputerowe. Cały proces nadzorowali lekarze specjaliści z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Emisja polskiej wersji językowej „How do they do it” z udziałem Corin będzie miała miejsce na Discovery Science w następujących terminach:

01.06.2014 Godz. 04,00
08.06.2014 Godz. 11,30
23.06.2014 Godz. 21,00
16.07.2014 Godz. 13,30
24.07.2014 Godz. 07,30

 

REKLAMA
Poprzedni artykułMsza z Pabianic w radiu Niepokalanów
Następny artykułNiemal 50-cioro naszych na pasie startowym