Strona główna Na sygnale Kryminalne Nalot na nielegalną fabrykę papierosów

Nalot na nielegalną fabrykę papierosów

4
fot. policja
Policja zlikwidowała w naszym powiecie magazyn tytoniu bez polskich znaków akcyzy i linię do jego produkcji. W sprawie zostały zatrzymane cztery osoby.

Doszło do tego w miniony wtorek (27 lipca). Wcześniej zajmujący się nią łódzcy policjanci z referatu zwalczającego przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami KPP w Zduńskiej Woli ustalili, że na terenie gminy Lutomiersk jest gromadzony „lewy” tytoń. Przeszukanie pomieszczeń gospodarczych na jednej z posesji potwierdziło te ustalenia.

Stróże prawa zabezpieczyli w sumie ponad 200 kilogramów tytoniu, 500 kg półproduktu w postaci gotowego do pocięcia suszu tytoniowego oraz urządzenia służące do produkcji wyrobów tytoniowych, m.in. maszyny do cięcia oraz wagi.

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 26 i 52 lat, mieszkańców gminy Lutomiersk, a także 35-letnią kobietę i 50-latka z gminy Szadek. Wszyscy usłyszeli zarzuty produkcji i magazynowania wyrobów akcyzowych, czym spowodowali straty na szkodę Skarbu Państwa w wysokości około 0,5 mln zł.

Za nielegalne wytwarzanie tytoniu grozi im do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna, posiadanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.
26-latek będzie odpowiadał ponadto za posiadanie środków odurzających (znaleziono u niego 8 gramów marihuany). W związku z tym grozi mu z kolei do 3 lat odsiadki.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Która to już dziupla zlikwidowana na terenie powiatu!?

ten policjant z wyciągniętymi na dupie jeansami spokojnie mógłby od staruszek z pod okien zbierać kosztowności życia, podając się za policjanta.

😄👍

kryminalne pabianice