Strona główna Aktualności Na tę drogę wydano kilkadziesiąt milionów

Na tę drogę wydano kilkadziesiąt milionów

25
27,5 mln zł – tyle kosztowała przebudowa pabianickiego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 485. Wyraźnie więcej, bo 45 mln zł pochłonął jej odcinek między Pawlikowicami i Dłutowem. Wydanymi na tę inwestycję pieniędzmi i wykonanymi pracami pochwalił się dziś Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Od minionej środy (16 grudnia) nareszcie możemy bez przeszkód jeździć wyremontowanymi ulicami Kilińskiego i Jutrzkowicką. Rozbudowano je na długości 2,3 kilometra. Są też nowe chodniki (3,5 km), ciąg pieszo – rowerowy (1,5 km), osobna ścieżka rowerowa (0,8 km) oraz odrębny, wyniesiony ponad poziom jezdni pas do lewoskrętu, na posesje.

W ramach przedsięwzięcia toczyły się roboty na skrzyżowaniach drogi 485 z drogami innych kategorii. Efektem tego są m.in. dwa ronda – zwykłe (Kilińskiego/Moniuszki) oraz turbinowe (Jutrzkowicka/Świetlickiego). Skrzyżowanie koło cmentarza ma natomiast nową sygnalizację.

Prace poza miastem, od węzła na S8 (Pabianice Południe) do Dłutowa, objęły rozbudowę 8 kilometrów drogi, budowę ścieżki rowerowej, dróg serwisowych i ronda w Pawłówku.

Co jeszcze weszło w zakres inwestycji?

– Na modernizowanym odcinku powstało łącznie 26 przejść dla pieszych, 10 nowych zatok autobusowych, droga zyskała odwodnienie, a ponadto wybudowano przepust na rzece Pabiance, w miejscu, gdzie wcześniej funkcjonował stary most. Zostały też przebudowane sieci: wodociągowa, teletechniczna, elektryczna, melioracyjna – wylicza Marcin Nowicki, rzecznik prasowy ZDM.

W całym województwie łódzkim w 2020 roku zakończono i oddano do użytku 15 inwestycji drogowych o łącznej wartości 210 mln zł.

– Z tych 210 mln zł zainwestowaliśmy w powiat pabianicki niemal 85 mln zł, czyli 40% wszystkich środków (niespełna 12 mln zł kosztowała jeszcze przebudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 710 w Konstantynowie Łódzkim – przyp. red.). Nie ma on prawa powiedzieć, że województwo łódzkie zapomniało o tym powiecie, wręcz przeciwnie: jest to lider, jeśli chodzi o inwestycje drogowe – podkreśla Mirosław Kukliński, dyrektor ZDW.
REKLAMA
Poprzedni artykułZawodniczka Grota powołana na zgrupowanie seniorskiej kadry Polski 3×3
Następny artykułŻyczenia świąteczne od Marszałka Województwa Łódzkiego
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Na tę drogę wydano kilkadziesiąt milionów”? Szwagier zrobiłby to taniej!

Wielu krytykuje, ale większość jest zadowolona i się cieszy jadąc asfaltem bez dziur, idąc chodnikiem lub jadąc rowerem! Więcej takich inwestycji! Teraz czas na dokończenie „małej obwodnicy” Pabianic!

No z tym asfaltem bez dziur to bym nie szalał. Studzienki są położone mega nierówno, jedzie się jak po starej nawierzchni.

Last edited 3 lat temu by Internet

Fakt, studzienki należałoby poprawić, ale zapewne nikt tego nie zrobi, a tak przy okazji asfalt na Kilińskiego też jest jakoś nierówno położony, czuć wibracje jak się jedzie. Włodan kładzie równo asfalt i tego nie czuć.

Ciut lepiej, ale to to ciut potrwa 2 lata.

zapraszam Cię w tej chwili na cmentarz. Wszystkie miejsca zajęte na parkingu. wzdłuż ulicy również , gdyż jest ich o wiele mniej niż było. kierowcy – w tym zawodowi taksówkarze – odwalają cuda na wysepkach nie wiedząc po co są. nie wspomnę o rondzie które dwukrotnie dziś okrążałem i za każdym razem jakiś palant z lewego pasa walił na wprost przez ciągłą w prawo. taka poprawa i czytelność… ludzie niewiedzą jak jechać

A to czyja to jest wina że ludzie nie znają przepisów ?

Last edited 3 lat temu by Woźnica

Bubel na drodze bo ludzie nie potrafią jeździć po rondzie ?

Dziś rano na Grota Roweckiego od strony Orlenu leżała ułamana jedna nowa latarnia na chodniku przy przejściu dla pieszych wraz z wykrzywionym słupem od znaków drogowych. Czyli zaczyna się … latarni prędko nie wstawią, patrząc jak innych wykoszonych w tym mieście brakuje latami.

Dobrze, że zamieściliście to zdjęcie ronda z lotu ptaka. Teraz radzę niektórym niedzielnym kierowcom tak jak ,, palcem po mapie,, przeanalizować sobie na którym pasie należy się ustawić, aby jechać to albo tu

Prosiłabym inżyniera i pana z drogówki odbierającego inwestycję o zaprezentowanie jak prawidłowo skręcać w lewo z ulic kilińskiego (skrzyżowanie z grota), kiedy naprzeciw siebie stoją auta do lewoskrętu. Namalowane linie ciągłe powodują że naprzeciw siebie skręcające jednocześnie auta walą się przodami. Ostatnio uciekałam w lewo ostro kiedy to kierowca zdaje się białego uno jechał uparcie do końca tych linii zanim podjął manewr skrętu. Proszę pana te linie to nie płot, lawa , czy też urwisko w którym pan zginie! Prosiłabym skręcać po liniach aby innym dać możliwość skrętu. Więc bardzo proszę , najlepiej na materiale multimedialnym, pokazać kierowcom jak jednocześnie… Czytaj więcej »

Chyba Alina pojechała na czerwonym 😁

jechałam od cmentarza byłam druga za innym autem. miałam zielone. z naprzeciwka pan z uno ruszył wprost na mnie, za niem jechał autobus. Może jest coś nie tak ze światłami? w sobotę stojąc na grota ruszyły auta na wprost właśnie na kilińskiego i wwalił im sie koleś z lewoskrętu, a powinien mieć czerwone?

Ze światłami wszytsko ok, tylko ludzie najwyraźniej nie rozróżniają kolorów

no skoro kierowca autobusu nie rozpoznaje kolorów to prosiłabym prezesa mzk o wykonanie im testów na obecność czegokolwiek!

Jak nazywa się osoba która odbierała prace drogowe na pasie prowadzącym DO Pabianic, jadąc od Bychlewa? Studzienki są tam tak zrobione, że „korupcja” to chyba jedyne sensowne wytłumaczenie tego, że prace zostały „klepnięte”

Ta osoba się nazywała Urząd Marszałkowski w Łodzi

Zakres prac był duży jak na nasz powiat, ale mimo wszystko całość zajęła 2 lata z okładem co jest przesadą. Co do jakości, czas pokaże. Rondo turbinowe to dla niektórych kierowców czarna magia, skręcam codziennie z ulicy Świetlickiego w stronę Dłutowa i średnio 2-3 razy na tydzień ktoś wymusza pierwszeństwo. Nie chce generalizować ale to często kierowcy 65+.

Szkoda że już sygnaliztor jeden leży na ziemi

A kiedy oświetlenie w Pawłówku, Hucie Dłutowskiej i Dłutowie ?

W Dłutowie oświetlenie działa od kilku dni.

Wyraźnie więcej, bo 45 mln zł pochłonął jej odcinek między Pawlikowicami i Dłutowem.
Żal ta droga poza tym że jest nowy asfalt to generalnie jest masakra.
Przejścia dla pieszych i wysepki nie oświetlone ale najważniejsze jest to że jeleń na znaku mruga -żenada.
Nie wspomnę o tym że ściezka dla rowerów to slalom pomiędzy pasami ruchu.
Brawo!!

Najlepsze jest przejście dla pieszych przy Pabian-Med przy okuliście, gdzie na pasach przy krawężniku jest zanizony asfalt i pieszy przechodząc przez przejście wchodzi w kałużę.

tyle kasy. Nie wierzę. A szpitala psychiatrycznego nikt nie wyremontuje.podobno jest tam mrocznie.

Zobaczcie, każdy komentarz to narzekanie… Pabianice to dziura, nareszcie ktoś coś robi.. od kilku lat poprawia się stan przejazdów kolejowych, dworca,wiele dróg w remontach, oczywiście za studzienki urwał bym łeb… Ale przecież władze Pabianic mogą skierować pisma z skarga na poprawę… A szkoda że ich nie przeniesiono na chodnik… Ale to inna bajka… Narzekamy na rondo, boże naucz się jeden z drugim na czym ono polega i jak się jeździ… Fakt taki że takowych remontów nie widziałem… Tramwaj Łaska, za chwilę Zamkowa i Warszawska… Ludzie.. nauczcie się cieszyć…. Bo te nasze jełopy z UM to kompletnie nic nie robia… Uśmiechu… Czytaj więcej »