Strona główna Aktualności Z miasta Na przejściach dla pieszych będzie widniej

Na przejściach dla pieszych będzie widniej

1

Przed nadejściem jesieni na dwóch pabianickich ulicach ma być bezpieczniej niż teraz. To dzięki postawieniu lamp oświetleniowych w obrębie przejść dla pieszych. Na dzisiejszej sesji rady powiatu zostały zarezerwowane na ten cel pieniądze – 50 tys. zł.

Doświetlone będą pasy na ul. Nawrockiego, koło Szkoły Podstawowej nr 17 (jedno przejście) oraz na ul. Orlej, w okolicy skrzyżowania z ul. Konopnickiej (dwa przejścia). Zanim to jednak nastąpi, minie kilka miesięcy. Starostwo Powiatowe w Pabianicach, inwestor, musi najpierw znaleźć firmę, która podejmie się tego przedsięwzięcia. Co potem?

– W pierwszej kolejności wykonawca będzie musiał uzyskać warunki techniczne przyłączenia do sieci elektroenergetycznej od PGE, następnie przygotować dokumentację projektową i uzgodnić ją w PGE i dopiero wtedy może przystąpić do prac w terenie – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

Nowe, energooszczędne lampy pojawią się najpóźniej do końca września.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Za dnia też jest widno ale kierowcy i tak chyba ślepi. Ostatnio puszczałam pieszą na pasach, buła w połowie przejścia a kierowca z przeciwka ciął dalej. Tak więc problemem przejść i ich bezpieczeństwa nie jest oświetlenie, a nierozwaga i arogancja kierowców.