Strona główna Aktualności Z miasta Na Lewitynie zakwitły sinice. To zła wiadomość dla fanów kąpieli

Na Lewitynie zakwitły sinice. To zła wiadomość dla fanów kąpieli

10
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pabianicach przesłał do pabianickiego MOSiR informację, iż woda na Lewitynie nie nadaje się do kąpieli ze względu na zakwit sinic. Niestety zakaz trochę potrwa.

Czerwona flaga została wywieszona już w poniedziałek 25 lipca. W tym dniu pracownik sanepidu dokonujący kontroli wody dostrzegł niepokojące zmiany, które zaszły w wodzie.

– Podczas dokonywania oceny wizualnej jakości wody w kąpielisku pracownik stwierdził obecność zakwitu sinic, w postaci zmienionej barwy wody oraz smug na powierzchni wody.  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wprowadza tymczasowy zakaz kąpieli w kąpielisku „Lewityn” w Pabianicach przy ul. Bugaj 110, z uwagi na nadmierny zakwit sinic, do czasu całkowitego ustąpienia ich zakwitu – czytamy w uzasadnieniu przesłanej decyzji.

Niestety jest jeszcze jedna zła informacja dla sympatyków kąpieli na Lewitynie. Sanepid wyznaczył termin następnego badania dopiero na 16 sierpnia. W niesprzyjających okolicznościach, zważywszy na to, że według prognoz nadejdą jeszcze upalne dni, może się okazać, że zakaz kąpieli zostanie podtrzymany przez kolejny okres, a to z kolei oznacza, że wakacje będą się już chyliły ku końcowi. Miejmy jednak nadzieję, że czarny scenariusz się nie sprawdzi.

Nie ma też szansy na to, żeby popływać w Centrum Sportu i Rekreacji Ośrodek nad Stawem w Konstantynowie Łódzkim. W tym przypadku sanepid również wydał zakaz kąpieli ze względu na występujące sinice. Kąpielisko jest jednak w lepszej sytuacji niż Lewityn, gdyż najbliższe badanie wody zaplanowano na najbliższy wtorek (8 sierpnia).

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„woda na Lewitynie nie nadaje się do kąpieli ze względu na zakwit sinic”
Ona nie nadaje się do kąpieli bez względu na to czy są w niej sinicie czy nie.

Wędkarzy nie ma od kilku lat a staw nadal kwitnie. Hemmm. Może to jednak nie ich wina?
A wystarczyłoby zrobić większy przepływ i oczyścić pierwszy staw z zgnilizny.

To nic nie da. Zakwit sinic to objaw dużej ilości nawozów z pól uprawnych w wodzie. Ale na przyszły rok się poprawi samo, bo nawozy zdrożały kilkukrotnie 😂

Wizualnym? A to się sanepid napracował. A może to była teleporada?

Myślę po raz kolejny…. Dyrekcji i kierownictwu MOSiR mówimy dość… Panie Prezydencie może i Pan tym Paną powiedział w końcu dość… Czas najwyższy… Żenada… Ile goście którzy są niekompetentni są za to odpowiedzialni…

za sinice ???? , a może to wina Tuska ?, idą dalej twym tokiem myslenia – zwolnijmy, ukarzmy wszystkich burmistrzów , wójtów itd miejscowości nadmorskich , gdzie też kwitną sinice

ja pisałem że tak będzie…..

Podejrzewam, że w Konstantynowie Ł. zaplanowano najbliższe badanie na 3 sierpnia w środę a jak wtorek to 2 sierpnia. 8 sierpień to nie wtorek i nie najbliższy.

Naciśnij guzik. Wyjdzie ręka. Wrzuć pieniążka.
Maszyna powie tajemnicę!

Ej. A nie można naszej Dobrzynki przepuścić przez lewuska?
Przecież płynie tuż obok, wzdłuż obu stawów.
Wymusiło by trochę obiegu wody, to i syf by się może tak nie utrzymywał…