Strona główna Aktualności Komunikacja Na dworcu prace stanęły. PKP zapowiada ich finał za 3 miesiące

Na dworcu prace stanęły. PKP zapowiada ich finał za 3 miesiące

6
Co dalej z remontem na stacji PKP w Pabianicach? To pytanie zadają sobie zapewne podróżni, którzy obserwowali jak rozpoczynały i toczyły się tam prace. Teraz robotników nie widać. 

Modernizację linii kolejowej nr 14, między Łodzią Kaliską i Zduńską Wolą, zaczęła prowadzić na zlecenie PKP PLK firma ZUE. Pojawiły się jednak problemy ze zobowiązaniami finansowymi inwestora wobec wykonawcy. W konsekwencji ZUE zapowiedziała zejście z placu budowy, a tego PKP PLK chciały uniknąć. Dlatego…

– Dialog z ZUE jest kontynuowany, a zadeklarowaną intencją stron jest osiągnięcie porozumienia. Polskie Linie Kolejowe uregulowały w marcu wszystkie płatności wobec firmy ZUE – podkreśla Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Zapytany, na jakim etapie znajduje się inwestycja w Pabianicach odpowiada:

– Na stacji oddano do użytku drugą krawędź nowego peronu wyspowego, co zapewnia podróżnym wygodniejszy dostęp do pociągów z obu stron peronu. Zakończenie wszystkich prac przewidziano na przełomie drugiego i trzeciego kwartału bieżącego roku.

Na razie zostały przeprowadzone roboty na przejazdach kolejowych na ul. Wspólnej i ul. Torowej. Kolejnym miejscem, gdzie będą się one toczyć jest ten na ul. Lutomierskiej. Ich realizacja wymaga jednak wcześniejszych uzgodnień organizacji ruchu z zarządcą drogi, czyli Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

– Przejazd, tak samo jak dwa pozostałe, zyska nowe płyty przejazdowe i nową nawierzchnię bitumiczną, zapewniając większe bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kolejowym – stwierdza rzecznik.

REKLAMA
Poprzedni artykuł16 milionów pomocy dla przedsiębiorców
Następny artykuł600 testów na dobę, 29 nowych zakażeń w województwie
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy przy 4. torze powstanie jeszcze jeden peron? Po co zbudowano przy nim windę i schody, jeśli nigdy nie zatrzymywały się na nim pociągi osobowe?

No zgadnij po co 😉

tam będzie wyjście z przejścia podziemnego na „Zatorze” – ulicę Topolową, mieszkańcy dzielnicy nie będą już musieli chodzić do przejazdu przy ul. Torowej

To jest wejście na dworzec od ul. Karniszewickiej. Szkoda tylko, że nie odsunięto torów 4 i 3 oraz peronu 2 + toru 2 w kierunku działek (miejsce było po zlikwidowanym dawno temu dodatkowym torze bocznicowym pod samymi działkami), robiąc miejsce na dodatkowy tor między torem 1 przy peronie 1 a torem 2 przy peronie 2, na wzór układu torowego Łodzi Kaliskiej. Taki tor byłby torem przelotowym dla towarowych, które nie musiałyby przejeżdżać torem przy peronie 2. Pomiędzy torem 1 i 2 jest dość duża przerwa, deczko inny projekt i zmieścił by się tam dodatkowy tor dla przelotu towarowych. A tak… Czytaj więcej »

Wydaje mi się, że tam będzie wyjście z dworca – prosto w kierunku ulicy Karniszewickiej. Odkupiono teren działki, gdzie to będzie zabudowane.

Powinni zbudować dodatkowy peron dla koronowirusow buhaha