Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Na co zwracać uwagę, wybierając roller do twarzy?

Na co zwracać uwagę, wybierając roller do twarzy?

9

Za pomocą kosmetycznych gadżetów można w prosty sposób poprawić kondycję skóry, rozluźnić zmęczone i napięte mięśnie, a nawet cofnąć oznaki starzenia. Jednym z najpopularniejszych przyrządów pozwalających na uzyskanie takich oraz innych efektów jest roller do twarzy. Aby masaż z jego użyciem okazał się sukcesywny, warto przyłożyć nieco starań do wyboru odpowiedniego modelu. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę!

Czym są rollery do twarzy i na czym polega ich działanie?  

Zanim przystąpisz do wyboru konkretnego rollera, warto nieco przybliżyć działanie tego przyrządu. W zależności od kształtu, tworzywa, czy innych cech gadżet taki może działać nieco inaczej. Zawsze jednak roller do twarzy służy do wykonywania masażu. Ponieważ jest wyposażony w ruchomą końcówkę, najczęściej wykonaną z kamienia półszlachetnego lub szlachetnego, zatrzymuje chłód. To z kolei sprawia, że w trakcie masażu odczuwamy przyjemne ukojenie. Dzięki niskiej temperaturze masowanie skóry redukuje również obrzęki, np. worki pod oczami. Na tym jednak nie koniec zalet. Dobrej jakości gadżet, o ile będziesz stosować go prawidłowo i systematycznie (przynajmniej 2–3 razy w ciągu tygodnia) zapewni Ci wiele korzyści, takich jak np.:

  • mobilizacja krążenia krwi – poprawia dotlenienie i odżywienie wszystkich warstw skóry, co pozwala na ogólną poprawę kondycji skóry, widoczną jako naturalnie promienna cera;
  • stymulacja fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, a tym samym zagęszczenie tkanek, redukcja nadmiernej wiotkości, czy wypełnienie drobnych zmarszczek;
  • możliwość modelowania twarzy – systematyczny masaż poprawia naturalny owal, unosi opadnięte tkanki (np. łuk brwiowy, policzki);
  • ułatwienie dostępu dla kosmetyków – rozluźnione tkanki najlepiej chłoną składniki aktywne zawarte w rozmaitych koncentratach, olejkach i kremach;
  • zwężenie rozszerzonych porów; 
  • rozluźnienie napiętych mięśni, relaks dla ciała i umysłu. 

Podstawowa różnica pomiędzy rollerami – tworzywo końcówki masującej 

Tradycyjne rollery składają się z rączki i końcówki masującej, która porusza się w trakcie przesuwania przyrządu po skórze. Zakończenie masażera zwykle ma kształt dobrze wyprofilowanego wałka. Najlepiej, jeśli końcówka wykonana jest z kamienia szlachetnego lub półszlachetnego, głównie kwarcu lub jadeitu. Zaletą takiego rozwiązania jest wspomniana możliwość czerpania korzyści z kojącego działania chłodu, ale nie tylko. Według ludowej medycyny azjatyckiej poszczególne kamienia wykazują wiele korzystnych właściwości.  

Poza rodzajem kamienia masującego warto zwrócić uwagę także na kształt przyrządu. Te klasyczne mają jedną końcówkę. Możesz wybrać również roller dwustronny, w którym mniejsza końcówka zwykle służy do masowania np. okolicy oczu i ust, a ta większa do pozostałych partii twarzy. Niektóre modele dwustronne posiadają jedną końcówkę nieruchomą. Warto rozważyć taki wybór, jeśli poza tradycyjnym masażem twarzy zależy Ci na terapii uciskowej, której celem jest przede wszystkim rozluźnienie napiętych mięśni. 

Szczegóły i dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę 

Bezpośredni kontakt ze skórą ma końcówka masująca, dlatego to na jej rodzaj warto zwracać szczególną uwagę. Jednak niemniej ważna jest rączka, która powinna wygodnie układać się w dłoni i ułatwiać użycie gadżetu. Niektóre rollery masujące posiadają rączkę wykonaną z kamienia, co dodatkowo podnosi atrakcyjność wizualną przyrządu. Masaż twarzy powinien być nie tylko korzystny, ale też przyjemny. Masz więc prawo wymagać od rollera, aby prezentował się estetycznie.  

Jeśli chcesz spotęgować efektywność domowego zabiegu, możesz zdecydować się również na roller pulsacyjny lub taki, który wyposażony jest w dodatkowe wypustki. Pierwszy z wymienionych zwykle zasilany jest bateriami. W trakcie jego użycia końcówka pulsuje, co ułatwia wtłaczanie składników zawartych w kosmetykach. Z kolei rollery z wypustkami często mają kształt wielokątów. Masaż z ich użyciem jest raczej intensywny, dlatego to dobry wybór dla osób, które mają już sporo wprawy w domowej stymulacji tkanek.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A kremy uzywa sie do masazu rollerem czy po nim?

Najlepiej chyba po, im lepiej bedzie sie wchłaniał to też tym lepiej.

A jakie kremy warto kupić?

Jak dobrze sie wchlaniające to najlepiej jakieś nietłuste jak np richevon ma konsystencje

gdzie ty go dostałaś?

wpisz sobie w google, wyskoczą ci sklepy xD

ok, dzięki xdddddd

a lepiej brać z verdelove.pl czy czegoś innego?

mam wałek jadeitowy bo robię sobie masaże na twarzy i w okolicach oczu. mam głównie problem z workami pod oczami przez co skupiam się na tym obszarze. sama z siebie nakładam pierw garisell eye czyli krem na worki pod oczami i dopiero zaczynam masaż. jednak skóra wokół oczu jest suuuuper delikatna i inaczej sobie tego nie wyobrażam.