Strona główna Aktualności Z miasta Mrok w Carrefourze. Zwolniły pabianickie fabryki

Mrok w Carrefourze. Zwolniły pabianickie fabryki

5

Operator systemu przesyłowego (OSP) wprowadza ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. Ogłoszono 19 i 20 stopień zasilania.

W związku z utrzymującą się falą upałów i sytuacją hydrologiczną w kraju wystąpiło obniżenie – poniżej poziomu wymaganego minimum – dostępnych rezerw zdolności wytwórczych, a tym samym nastąpiło zagrożenie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej.

Głównym powodem są ograniczenia zdolności wytwórczych elektrowni z uwagi na  utrzymujące się, ekstremalne trudności w  chłodzeniu elektrowni z  otwartym obiegiem chłodzenia, ubytki na  pracujących blokach, awaryjne odstawienia i  przekwalifikowania na  postoje awaryjne.

Ogłoszony został:

20 stopień zasilania – w godzinach 10.00 – 17.00 oraz
19 stopień zasilania – w godzinach 17.00 – 22.00

Ograniczenia te dotyczą dużych odbiorców, którzy w umowach dystrybucyjnych mają określony poziom mocy umownej powyżej 300 kW. 20 stopień zasilania określa, że odbiorca może pobierać moc do wysokości ustalonego minimum przy zachowaniu bezpieczeństwa ludzi oraz zapobiegnięciu uszkodzeniu lub zniszczeniu obiektów technologicznych.

Taka sytuacja wystąpiła w 3 pabianickich zakładach: Lumileds, Suwary i Aflofarm. Energię oszczędzają też w pabianickich supermarketach. W Carrefourze nie działa, klimatyzacja, niektóre lodówki, a na hali sklepowej włączone jest jedynie światło „techniczne” używane w nocy, gdy sklep jest zamknięty.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a piękna tablica ledowa na urzędzie wyłączona? a może nowy Prezydent zdejmie to brzydactwo, które nam zafundował były „włodarz” ?

a ty umiesz mówić czymś innym niż pytaniami? czy wiesz, że to jest pretensjonalny sposób wyrażania swoich myśli? chcesz wychodzić na narzekacza? bo w taki właśnie sposób wychodzisz na narzekacza.

Wielką literą, a nie z wielkiej litery. Nie ma formalnych zasad mówiących, że „ty” piszemy właśnie wielką literą, jest to tylko forma grzecznościowa, ale nie obowiązkowa.

Całe życie mi w szkole mówili ” z wielkiej litery” 🙂
To, że coś nie jest obowiązkowe nie znaczy, że nie należy tego używać jak np. mówienie „dzień dobry”

To w Pabianicach są jakieś fabryki?!