Strona główna Aktualności Biznes Może powstać fabryka utylizacji opon

Może powstać fabryka utylizacji opon

1

Pabianicka firma w jednej z hal przy ul. Partyzanckiej chce utylizować stare opony. Prezydent zawiesił postępowanie w tej sprawie.

W połowie lutego firma wystąpiła do urzędu miejskiego sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia polegającego na zakupie i montażu urządzeń do termolizy opon samochodowych oraz urządzeń (wdrożenie stanowisk) do uszlachetniania produktów potermolitycznych: limonenu, oczyszczania kordu stalowego oraz uszlachetniania karbonizatu.

Na czym polega termoliza zużytych opon? Stara guma przekształcana jest w procesie cieplnym, jednak bez udziału tlenu. W ten sposób uzyskiwane są surowce: gaz i olej pirolityczny, węgiel popirolityczny oraz złom stalowy. W dostępnych opracowaniach termoliza określana jest jako bezpieczny dla środowiska proces utylizacji odpadów.

Jednak pod koniec kwietnia prezydent Grzegorz Mackiewicz zwiesił postępowanie do czasu przedłożenia przez wnioskodawcę raportu o oddziaływaniu w/w przedsięwzięcia na środowisko.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Niedoczekanie ………….