Strona główna Na sygnale Wypadki Motorowerzysta w szpitalu. Przewrócił się na prostym odcinku drogi

Motorowerzysta w szpitalu. Przewrócił się na prostym odcinku drogi

5
fot. OSP Lutomiersk
Starszy mężczyzna został wczoraj przewieziony do szpitala na skutek zdarzenia, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 710, między Konstantynowem Łódzkim i Lutomierskiem. 

Kilka minut po godz. 11.00 przez Mirosławice jechał motorowerem 72-latek. W pewnej chwili, na prostym odcinku, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnię.

Na miejsce zostały skierowane dwa zastępy straży pożarnej (zawodowej i ochotników z Lutomierska, w sumie 11 osób), pogotowie i policja.

– Mężczyzna doznał obrażeń głowy, ale był przytomny, w kontakcie. Udzieliliśmy mu pierwszej pomocy, m.in. opatrując ranę, a następnie przekazaliśmy załodze pogotowia – poinformował dyżurny komendy powiatowej PSP w Pabianicach.

W trakcie działań służb ratunkowych ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Akcja trwała ponad godzinę.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

„Na miejsce zostały skierowane dwa zastępy straży pożarnej (zawodowej i ochotników z Lutomierska, w sumie 11 osób), pogotowie i policja”. Do tego przez ruch wahadłowy przez ponad godzinę. Ja rozumiem, że człowiekowi trzeba pomóc ale to wszystko spowodował jeden człowiek i motorower. Trzeba było go opatrzyć i zabrać ewentualnie do szpitala i już. A nie prawie 20 osób i ponad godzina „półblokady” jezdni. p.s. Poszkodowanemu życzę zdrowia.

Tak mi się skojarzyło. Mamy pandemię. Kilkaset chorych. Kilku zmarłych. Nie chcę tego lekceważyć ale przez to kilkaset tysięcy osób ma np. utrudniony dostęp do opieki medycznej. Przez to wielokrotnie więcej osób umrze np. z powodu zawału, wylewu, wypadku itd. ….

Z drugiej strony mniej osób się zarazi na grypy, wirusówki, choroby weneryczne itp.

Skutki nowego wirusa to nie tylko osoby chore na niego bezpośrednio, ale tak jak Pani mówi – przeciążenie systemu służby zdrowia.
Już teraz wizyty w przychodniach specjalistycznych są odwołane do … odwołania. Nasz system opieki niedofinansowany wcześniej ma sobie poradzić z takim trybem pracy…?

Gratuluję wam podejśća do krzywdy drogiego człowieka a sami z rozwolnieniem biegniecie na sor i niemyslicie rze komuś zabieracie czas jeszcze raz gratuluje tempoty